Z firmy odnesl stovky stravenek

Smržice – Nezvaného návštěvníka měla v noci ze středu na čtvrtek firma ve Smržicích.

„Zloděj se dostal do kanceláří, kde vypáčil dva trezory a třetí poškodil. Z trezorů si odnesl 429 stravenek v hodnotě padesát korun a klíče od dveří v objektu," popsal policejní mluvčí František Kořínek. Škodu na ukradených věcích firma vyčíslila na 23 250 korun, na majetku udělal zloděj škodu za dalších čtyřicet tisíc korun. Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi. 

Zloděj vykradl u přehrady dvě auta

Mostkovice – Na parkovišti u plumlovské přehrady v Mostkovicích řádil ve čtvrtek po poledni zloděj.

„Mezi dvanáctou a čtrnáctou hodinou se vloupal do dvou osobních automobilů Škoda Octavia. Z prvního auta po rozbití okna ukradl přenosnou tiskárnu v černé plátěné tašce a z druhého auta černou sportovní tašku se značkovou sportovní obuví a dámskými černými šortkami," vyjmenoval policejní mluvčí František Kořínek. Zloděj způsobil celkem škodu za 23 500 korun, hrozí mu až dva roky ve vězení. 

Manželé zpronevěřili přes půl milionu

Prostějovsko – Škodu za více než 530 tisíc korun způsobil manželský pár z Prostějovska.

„Dvaasedmdesátiletý muž a jeho o dva roky starší žena od dubna 2014 do záři 2015 uzavřeli s různými společnostmi celkem 38 smluv o úvěru a smluv o zápůjčce. Aby se mohli neoprávněně obohatit, společnostem tajili skutečnou výši svých finančních závazků i svou nezpůsobilost dohodnuté splátky a zápůjčky hradit," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Podvodníkům hrozí až pět let ve vězení.