Případ má odvolací soud podle mluvčího Vladimíra Lichnovského nařízen na 13. listopadu. V kauze se odvolal pouze obžalovaný Bakalár, podle kterého je v rozsudku řada pochybení. Poukazuje na údajné rozpory ve výpovědi svědků, napadá i totožnost nalezené krevní stopy na místě činu, která jej podle obžaloby usvědčuje. Není podle něj ani přesně popsána role jednotlivých útočníků.
„Rovněž trest byl podle něj uložen nesprávně, neboť je prý mimořádně tvrdý až exemplární," řekl mluvčí soudu.
Pětapadesátiletý, sedmkrát trestaný Bakalár z Moravičan na Šumpersku u krajského soudu odmítl vypovídat. Jeho obhájce důkazy zpochybňoval tím, že na místě přepadení nebyl, a žádal zproštění obžaloby. Naopak žalobce byl s verdiktem krajského soudu spokojen.
Loupež se stala loni v únoru na okraji Přemyslovic. Dva zaměstnanci bezpečnostní firmy Loomis přepravovali peníze do bankomatů. Cestu jim zatarasilo auto, v němž jeli tři muži v kuklách. Lupiči byli vyzbrojeni brokovnicemi a samopalem, kterými vůz rozstříleli. Pod pohrůžkou použití granátu nakonec donutili osádku vůz otevřít.
Na zem vylili hořlavinu, pak ji zapálili
Ředitel přepadené bezpečnostní agentury Martin Pekárek tehdy řekl, že přepadení bylo na tuzemské poměry brutální. Pachatelé z místa odjeli terénním vozem. Předtím však na zem vylili hořlavinu, kterou zapálili. Bakalár se podle kriminalistů na místě zranil. Právě nalezená krev na místě činu jej měla usvědčit, našly se i jeho pachové stopy na nábojích.
Obžalovaný muž byl v minulosti stíhán převážně za majetkovou a násilnou trestnou činnost. V roce 1990 byl odsouzen na 11 let za pokus o vraždu policisty, použil na něj zbraň při vloupání do obchodu na Šumpersku.
Po přepadení v Přemyslovicích se skrýval, vydán na něj byl mezinárodní zatykač. Dopadli ho v Praze zhruba rok po loupeži členové Útvaru rychlého nasazení. Měnil identitu a prokazoval se bulharským pasem. Peníze ani další dva lupiči se dosud nenašli.