Poprvé se vypravil muž ještě s dalším komplicem koncem srpna do Mořic. Tam ukradli litinovou mříž o rozměru padesát pět centimetrů na padesát pět z křižovatky silnice z Nezamyslic do Vrchoslavic.

Na další zlodějskou výpravu se vydali šestého září. Nejprve zastavili v Želči. Tam se jim první lup nepovedl, všimli si totiž,, že je někdo sleduje. Popojeli proto o kousek dál a další mříž už bez problémů odvezli.

„Tentýž den odcizili i dvě mříže v Ondraticích,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Eva Čeplová. Prvního října se kumpáni vrátili do Želče, odkud odvezli mříž, kterou neukradli při své minulé návštěvě. Každá z ukradených mříží stojí dva tisíce sedm set korun. Ve výkupně ve Výšovicích však za ně dostali zloději dohromady pár stovek.

Nyní už je jeden ze zlodějíčků za mřížemi. V úterý jej policisté z Němčic obvinili z trestného činu krádeže. „Za ten mu hrozí až dva roky vězení,“ informovala Čeplová.

To však nebude jediný trest, který nenechavce čeká. „Policistům se podařilo prokázat, že pachatel uvedených skutků ve všech případech řídil, přestože má soudem vysloven zákaz řízení platný od srpna 2010 na dobu šesti měsíců,“ podotkla policejní mluvčí. Muž se tedy navíc dopustil trestného činu Maření úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. (pam)