Policisté vypátrali zloděje z obchodu

Němčicko – Škodu za padesát tisíc korun za sebou nechal zloděj v obci na Němčicku. Někdy mezi osmadvacátým listopadem a následujícím dnem vykradl prodejnu se smíšeným zbožím.

„Třiadvacetiletý muž z Přerovska se násilím vloupal do obchodu, ze kterého si následně odnesl cigarety různých značek, alkohol a tiskoviny," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že kromě škody na ukradeném zboží za desítky tisíc korun poničil zloděj i dveře. Za vloupání mu hrozí až dva roky vězení. 

Ženě ukradli kabelku

Prostějov – O kabelku uloženou v košíku jízdního kola přišla jednapadesátiletá majitelka v Prostějově. Zloděj ji okradl ve středu mezi čtvrt na devět a tři čtvrtě na devět ráno.

„Ke krádeži došlo na přesně nezjištěném místě. V peněžence měla okradená žena pět tisíc korun a platební kartu," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Dodal, že se zloděj dopustil hned dvou trestných činů. „Pokud ho policie dopadne, hrozí mu až dva roky vězení," dodal policejní mluvčí. 

Vykradl sklad

Otaslavice – Sklad zahradního nářadí v Otaslavicích vyloupil na začátku listopadu neznámý zloděj. Někdy mezi úterkem a středou se dostal do objektu v chatové oblasti a ukradl hned několik věcí.

„Zloděj nejprve poškodil řetěz zajišťující vstupní bránu na pozemek. Poté se dostal za pomocí násilí do skladu nářadí, ze kterého vzal vrtačku značky Bosch, brusku Narex, ponorné čerpadlo Gude a prodlužovací kabel s koncovkami," řekl k lupu policejní mluvčí František Kořínek. Dodal, že zloděj majiteli způsobil škodu za necelých osm tisíc korun. Hrozí mu až dva roky vězení.