Zloděj vyloupil školu

Prostějov – Až pětileté vězení hrozí zloději, který mezi Vánoci a Silvestrem loupil v Prostějově. Někdy mezi pětadvacátým a devětadvacátým prosincem se vloupal do školní budovy v centru Prostějova.

„Nejprve překonal bránu areálu, kde se po odstranění kovové mříže a rozbití okna vloupal do školní dílny. Z ní ukradl elektrické a ruční nářadí jako svářečku, pily různého typu, stolní vrtačku, vrtací kladivo, brusku, vysokotlaký čistič, gola sadu a pákové nůžky. Dále vzal dvě dětská horská jízdní kola červené a bílé barvy," uvedl policejní mluvčí František Kořínek k lupu. Škoda, kterou zloděj způsobil, se vyšplhala na padesát tisíc korun. 

Bral zlato a stříbro

Prostějov – Zlaté a stříbrné šperky ukradl podle policistů třiatřicetiletý muž z Prostějova.

„Ke krádeži mělo dojít mezi prvním a pětadvacátým prosincem. Muž šperky v hodnotě více než osmnáct tisíc korun vzal z ložnice domu v Prostějově," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že muži hrozí až tři roky ve vězení. 

Muž před jízdou neodolal pivům

Prostějov – Čtyřiatřicetiletý řidič z Prostějovska neprošel v úterý odpoledne policejní kontrolou. Hlídka ho zastavila v Průmyslové ulici v Prostějově.

„Při silniční kontrole u něho policisté naměřili více než promili alkoholu v dechu. Řidič se k pití alkoholu přiznal a uvedl, že krátce před jízdou vypil tři jedenáctistupňová piva," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Dodal, že policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky teď řidiči hrozí až rok vězení.