Vykrádal školy, může si odsedět až pět let

Prostějov – Až pět let vězení hrozí Devětatřicetiletému muži. Prostějovští policisté ho podezírají ze dvou vloupání do střední školy v Prostějově.

„Muž se do školy dostal loni devatenáctého listopadu a také o den později. Do budovy se v obou případech vloupal po násilném překonání vstupních dveří. Budovu následně prohledal a ukradl z ní třicet tisíc korun a elektroniku za necelých padesát čtyři tisíc," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že třítisícovou škodu zloděj způsobil také poničením zařízení budovy. Zdůraznil také, že na objasnění případu se hodně podíleli také městští strážníci. Ti tak pomohli dopadnout muže, pro něhož to nebyla dvě první vloupání. 

Řidič příliš pokoušel štěstí

Prostějov – Na pořádné problémy si svou jízdou po Prostějově zadělal sedmačtyřicetiletý muž. Policisté ho v neděli po deváté hodině ráno zastavili pro porušení maximální povolené rychlosti.

„Řidič Fordu překročil v Plumlovské ulici rychlost o čtrnáct kilometrů v hodině. Policisté navíc zjistili, že muži magistrát zakázal řízení všech motorových vozidel," sdělil policejní mluvčí František Kořínek. K dopravnímu přestupku se tak přidal i trestný čin maření úředního rozhodnutí. Za něj řidiči hrozí až tři roky vězení.