Řídil i přes zákaz

Prostějov – Až do srpna 2017 nesmí třiapadesátiletý Prostějovan řídit auta. Přesto ho v pondělí přistihli policisté za volantem nákladního vozidla.

„Před jedenáctou hodinou hlídka zastavila muže v Západní ulici. Vyzvala ho, aby předložil doklady. Padesátník se však přiznal, že je u sebe nemá a řídit nesmí," řekl policejní mluvčí Josef Bednařík. Dechová zkouška nepotvrdila, že by řidič před jízdou pil.

„Policisté muže zadrželi a převezli na služebnu. Je podezřelý z trestného činu maření úředního rozhodnutí," dodal policejní mluvčí. 

Přišel o věci v autě

Prostějov – Fiat Punto si vyhlédl zloděj v Brněnské ulici v Prostějově. Auto stálo na parkovišti u hřbitova. Nakonec zloděj způsobil škodu za více než deset tisíc korun.

„Někdy během pondělí rozbil zloděj skleněnou výplň dveří a vzal pánskou příruční tašku. V té bylo několik věcí, včetně dokladů, zhruba tisíce korun a mobilního telefonu," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. 

Zloděj řádil ve sklepě

Myslejovice – Škodu za čtrnáct tisíc korun má na svědomí zloděj v Myslejovicích. Ten se někdy mezi koncem května a sedmým červnem vloupal do sklepa bytového domu.

„Po překonání zámku dveří zde ukradl motorovou pilu, bourací kladivo, travní sekačku a zahradní gril," sdělil policejní mluvčí Josef Bednařík.