Využil příležitostiZloděj si vyhlédl kabelku v autě.

Prostějov – Jak důležité je nenechávat cenné věci v zaparkovaném autě se přesvědčila žena v Prostějově. Ta ponechala ve vozidle odstaveném v Krasické ulici kabelku. Během patnácti minut však byla pryč.

„Ke krádeži došlo ve středu krátce po šestnácté hodině. Zloděj na autě značky Honda rozbil okno pravých předních dveří a kabelku vzal. Spolu s ní žena přišla i o peněženku s osobními doklady, platební kartou a sto korunami," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Ukradením věcí zloděj ženě způsobil škodu za více než patnáct set korun. Škodu na autě majitel vyčíslil na zhruba deset tisíc. „Zloději hrozí v případě dopadení až dva roky vězení," dodal policejní mluvčí. 

Vlečka zmizela. Nikdo neví kdy a kam

Prostějov – Policisté z Prostějova mají před sebou nelehký úkol. Pátrají totiž po sklopné traktorové vlečce červené barvy. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, pokud by ovšem nepátrali po vlečce, která se mohla ztratit před několika lety.

„Krádež nahlásil její majitel, který uvedl, že ji v roce 1995 zapůjčil jednomu spřátelenému podnikateli. Když si v roce 2011 vyžádal vrácení vlečky, zjistil, že ji tento podnikatel již nevyužívá. Později se ukázalo, že vlečku v uvedeném období využívalo několik podnikatelů v okolí," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Dodal, že vlastník vlečky vlastně neví, kde posledních dvacet let byla. Stejně tak zatím není jasné, kde se aktuálně nachází.

„Majiteli vlečky vznikla škoda asi čtyři tisíce korun. Policisté věc řeší jako přestupek," doplnil František Kořínek.