Kradl pod rouškou tmy

Prostějov – Rozmanitý lup si odnesl zloděj z dvoru rodinného domu v Prostějově.

„Ze středy na čtvrtek se prozatím vstupní brankou dostal zloděj na dvůr domu v ulici Zborov. Poté vypáčil dveře domu a dostal se do sklepních prostor, ze kterých ukradl tři jízdní kola, vrtačku a devět lahví vína. Majiteli způsobil škodu téměř dvacet tisíc korun. Případ šetří policie pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Senior boural

Prostějov – Na ošetření v nemocnici skončil ve čtvrtek odpoledne sedmdesátiletý muž. Ten předtím boural v Prostějově v Palackého ulici.

„Řidič jel před čtvrtou hodinou Škodou Felicia k Poděbradovu náměstí. Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky, pravděpodobně vlivem nepozornosti, najel mimo komunikaci. Zde narazil do sloupu veřejného osvětlení a následně do popelnice, která stála u jednoho z domů," řekla k nehodě policejní mluvčí Miluše Zajícová. Řidič byl po nehodě převezený sanitkou na ošetření do nemocnice. Policisté zjistili, že řidič před jízdou nepil alkohol. Nehodu, při níž vznikla škoda za sedmdesát tisíc korun, nadále šetří policie.