Zloděje zaujala bunda

Prostějov – Škodu za více než čtyři tisíce korun způsobil v Prostějově zloděj jednasedmdesá­tiletému muži. Během úterního večera se mu vloupal do auta.

„Ke krádeži došlo mezi pátou hodinou a čtvrt na jedenáct v Čechovické ulici. Pohnutkou pro vloupání do Fordu se zřejmě stala pánská šusťáková bunda volně odložená na předním sedadle spolujezdce. Zloděj se do vozidla dostal po rozbití skleněné výplně okna pravých předních dveří a bundu vzal. Společně s ní se zloděj zmocnil i svazku klíčů, který byl v její kapse," sdělil policejní mluvčí František Kořínek. Zloději hrozí až dva roky vězení.

Před jízdou bral drogy

Mostkovice – Předčasně skončila jízda devatenáctiletého řidiče. Krátce před půlnocí ho zastavili policisté v Mostkovicích. Následně zjistili, že mladík nemá za volantem co dělat.

„Zatímco test na alkohol byl negativní, test na drogy ukázal, že řidič před jízdou užil amfetamin. Muž užití takových látek před jízdou popřel, ale lékařské vyšetření spojené s odběrem krve odmítl," řekl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté muži další jízdu zakázali. Zjistili navíc, že nemá řidičský průkaz.

„Za odmítnutí lékařského vyšetření hrozí řidiči až dvouletý zákaz řízení či pokuta do padesáti tisíc korun," dodal policejní mluvčí.