Pravděpodobně čekal velké prádlo

Minulé úterý se vydal na nákup pětatřicetiletý muž. V supermarketu měl v úmyslu sehnat prací prášek. Zaujala ho hned nabídka zboží umístěná za pokladnami.

"Muž si však nepočínal vůbec poctivě a vybrané zboží místo do nákupního košíku, putovalo rovnou do připravené tašky. Následovalo projití přes pokladní zónu, ale za nákup samozřejmě nezaplatil," informoval mluvčí prostějovských strážníků Petr Zapletal.

Ilustrační foto.
Nákup se ženě prodražil. Přišla u Tesca o mobily, karty i peníze

Bdělý pracovník ostrahy muže zastavil a vyzval ho, aby setrval na místě do příjezdu hlídky. Příslušníci prostějovské městské policie zjistili odcizené prací tablety v celkové hodnotě šestnáct set korun.

Vyhlédl si švestkovici od Zeleného stromu

Láhev švestkovice z prostějovské Palírny U Zeleného stromu zlákala žíznivého zloděje.Zdroj: Městská policie ProstějovChuť na něco ostřejšího a nedostatek hotovosti byly zřejmě příčinou protizákonného jednání devětatřicetiletého muže. Ten se minulé úterý vydal do supermarketu a přímou cestou zamířil k regálům s lihovinami. Neomylně sáhl po lahvi švestkovice z nejstarší palírny v Evropě, kterou ale schoval do připraveného batohu.

Na placení neměl ani pomyšlení a měl se k odchodu z prodejny. Jeho plán mu však zhatila pozorná ostraha, která ho zadržela i s odcizenou lahví v hodnotě necelých 180 korun. V obou případech budou muži vysvětlovat své jednání u správního orgánu.

Dávali si pivo i víno na zakázaném místě

Dobře se vyvíjející středeční podvečer překazila trojici osob hlídka městské policie. Strážníci si všimli v kamerovém systému skupiny osob popíjejících alkohol v zakázané lokalitě.

Prostějovští bezdomovci se utábořili v centru města
"Kemp" v centru Prostějova: bezdomovci se utábořili na dobré adrese

"Jednalo se o dva muže a jednu ženu. Devětatřicetiletý muž popíjel pivo a šestačtyřicetiletá žena spolu s padesátiletým mužem pro změnu víno," přiblížil mluvčí Zapletal. Přistiženým bylo vysvětleno, že na určitých místech je konzumace veškerých alkoholických nápojů zakázána. Rozpitý alkohol byl strážníky odebrán a celá událost byla oznámena správnímu orgánu pro podezření z přestupku porušení obecně závazné vyhlášky města Prostějova.

Vlezl bez pozvání do cizího domu

Na pořádně velký malér si ve čtvrtek zadělal pětačtyřicetiletý muž. Po dvaadvacáté hodině nejprve přelezl uzamčenou branku a následně vnikl dovnitř domu své bývalé přítelkyně, otevřenými balkonovými dveřmi.

Popíjení na veřejnosti. Ilustrační foto
Veřejné popíjení trápí Prostějov

"Uvnitř se nacházela sedmačtyřicetiletá žena a dva muži ve věku třiačtyřicet a třicet let. Všem třem začal vyhrožovat fyzickou újmou na zdraví," doplnil Petr Zapletal.K napadení nakonec nedošlo a tak přivolaná hlídka nalezla pachatele sedět v obývacím pokoji na pohovce. Strážníci po zákonné výzvě za pomocí donucovacích prostředků muže spoutali a odvedli před dům.

"Při zákroku nedošlo k žádnému zranění a nebyla způsobena žádná škoda na majetku. Výtržník byl předán Policii ČR k dalším úkonům pro podezření z trestného činu porušování domovní svobody," uzavřel mluvčí.