„V době od 15.50 do 16.25 hodin se do auta vloupal zloděj. Rozbil skleněnou výplň dveří u řidiče a ze sedadla řidiče ukradl černou tašku na notebook, ve které byl externí pevný disk, laserový dálkoměr, elektronické počítadlo kusů a firemní dokumenty," vypočítal policejní mluvčí František Kořínek. Osmačtyřicetiletý majitel vyčíslil škodu na 6 700 korun, zloději hrozí až dva roky ve vězení.

Od začátku letošního roku se jedná už o třinácté vloupání do automobilů. „Ve všech případech zloději ukradli předměty, které byly umístěny viditelně. Nejčastěji se jednalo o tašky a kabelky," uvedl František Kořínek s tím, že ve většině případů je hodnota ukradených věcí nižší než škoda způsobená na vozidle.

„Zřejmě nejsnadnějším a také nejvyužívanějším způsobem vloupání do aut je rozbití skleněné výplně dveří. Proto i taková poloprázdná igelitová taška na zadním sedadle může být příčinou několikatisícové škody. K zamyšlení je také skutečnost, že s ukradenou taškou často majitel přijde také o osobní doklady či platební karty," doplnil tiskový mluvčí. 

Policisté nachytali řidiče pod vlivem

Dva řidiče pod vlivem drog chytili prostějovští policisté. Prvního kontrolovali ve středu ve třináct hodin v Průmyslové zóně v Prostějově.

„U šestadvace­tiletého řidiče Citroënu provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Poté udělali ještě test na jiné omamné a psychotropní látky, který ukázal na přítomnost cannabisu. Řidič se přiznal s tím, že předchozí den kolem třiadvacáté hodiny vykouřil jednu cigaretu marihuany," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Dalšího řidiče pod vlivem zakázaných látek zjistili policisté při silniční kontrole ve čtvrtek krátce před šestou hodinou ráno. Tentokrát se jednalo o jednadvaceti­letého řidiče Hondy, kterého kontrolovali v Anenské ulici v Prostějově.

„Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu u muže policisté provedli test na přítomnost jiných zakázaných látek, který ukázal přítomnost látek cannabis, amfetamin, metamfetamin a extáze. Šofér uvedl, že v sobotu si dal ve večerních hodinách marihuanu," uvedl František Kořínek.

Policisté oběma řidičům zakázali další jízdu, hrozí jim pokuta až do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok.