Z chaty si odnesl basu piv

Prostějov – Dvě chaty v chatové oblasti Pod Vinohrádkem v Domamyslicích si vyhlédl mezi osmadvacátým a devětadvacátým březnem zloděj, který se je pokusil vykrást. V chatách sice nic nenašel, ale způsobil škodu za téměř dvanáct tisíc korun.

„Zloděj se násilím dostal do chat, přičemž v jedné z nich nenašel nic, co by mohl ukrást. Vlezl proto do druhé a odnesl si z ní přepravku s deseti lahvovými pivy. Přesto, že zloděj skoro nic neukradl, hrozí mu i tak až dva roky ve vězení," upřesnil mluvčí policie František Kořínek.

Na diskotéce přišla o mobil i platební kartu

Prostějov – Na nedělní diskotéku v centru Prostějova nezapomene pětadvacetiletá žena z Němčicka, která nad ránem přišla o mobilní telefon i platební kartu.

„V úterý se na policisty obrátila pětadvacetiletá žena, kterou někdo v neděli kolem čtvrté hodiny ranní okradl o věci, které měla v kabelce. Zloděj si v době její nepozornosti odnesl mobilní telefon značky Samsung a platební kartu. Celkově způsobil škodu za zhruba osm tisíc korun," uvedl mluvčí policie František Kořínek a dodal, že zloději hrozí až dva roky za mřížemi.

Policisté vybrali během velikonoc desetitisíce na pokutách

Prostějovsko – Plné ruce práce měli během prodlouženého velikonočního víkendu prostějovští policisté, kteří hlídali bezpečnost na silnicích. Během víkendu zjistili téměř sto čtyřicet přestupků a vybrali více než padesát tisíc korun na pokutách.

„Na Prostějovsku se dopravně bezpečnostní akce zúčastnilo osmačtyřicet policistů v celkem čtyřiadvaceti služebních vozidlech. Během celé akce zastavili více než tisíc řidičů a zjistili sto třicet osm přestupků, které vyřešili na místě blokovou pokutou za padesát dva tisíc korun. Dalších pět přestupků předali strážci zákona k dořešení příslušnému správnímu orgánu," uvedl mluvčí policie František Kořínek s tím, že nejčastěji policisté pokutovali za překročení povolené rychlosti, pak za nepoužití bezpečnostních pásů a ve dvou případech zjistili policisté přítomnost alkoholu v dechu řidiče.

Kromě celorepublikové akce se policisté účastnili i Velikonočního půlmaratonu Prostějovem, kde dohlíželi na dodržování pravidel provozu.

„Této akce se zúčastnilo šest policistů, kteří zkontrolovali více než padesát vozidel a zjistili dvacet přestupků. Na nich vybrali deset tisíc korun a to hlavně za překročení povolené rychlosti. Alkohol ani jiné návykové látky policisté u řidičů nezjistili," uzavřel mluvčí policie František Kořínek.