„Koncem dubna založil poškozený na základě předchozího telefonického rozhovoru s ‚odborníkem’ na tuto problematiku, který se představil jako Alex, účet u společnosti, kde měl investovat peníze a vložil tam na základě jeho rady 4800 korun,“ popsala případ policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Poté byl mladý muž osloven další osobou, která ho přiměla k instalaci aplikace se vzdáleným přístupem do jeho zařízení, což udělal a založil na jeho radu další účet u jiné společnosti.

Ilustrační foto
V Prostějově řádí cyklozloději. Nepozorovaně okrádají starší ženy

Mezi oběma účty pak došlo k přesunu tisícikoruny, což mělo být zhodnocení prvotního vkladu a tu poškozený přesunul na svůj bankovní účet.

„Neznámý pachatel poté přesvědčil mladíka, aby si sjednal úvěr na částku 300 tisíc korun, který mu byl poskytnut. Poté se peníze různě převáděly z účtu na účet a jako v mnoha předchozích případech skončily neznámo kde,“ konstatovala mluvčí.

Ilustrační foto.
Kurýr nechal v autě tržbu a zloděj toho v Čehovicích využil

Mladému muži tak z celé investice 304 800 korun zůstala jen tisícikoruna, kterou si převedl na svůj účet, jak je uvedeno výše. „Případ prověřujeme pro tři trestné činy související s internetovou kriminalitou,“ doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová.