Ubodaného muže a ženu našli v obci patřící ke Slatinicím v úterý po páté ráno. Mrtvé partnery objevili sousedé. Ti prý slyšeli křik a volání o pomoc. Když se ale do domu dostali, bylo již pozdě.

„Nejdříve jsme volali sanitku, ta ale musela odjet pryč, protože těm dvěma už nemohli pomoci. Potom hned přijela policie,“ popsal jeden z obyvatel obce na místě tragédie.

"Oběťmi byli muž ve věku 86 let a žena ve věku 62 let. Oba zemřeli na následky mnohačetných bodnořezných ran. Ve vedlejším domě byl ráno také nalezen oběšený čtyřicetiletý letý muž," informovala olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Jednou z vyšetřovacích verzí je podle ní i ta, že pachatelem dvojnásobné vraždy by mohl být právě muž, který se pak oběsil.

Když se napil, choval se agresivně

Podle informací obyvatel obce, kteří policejní vyšetřování sledovali, spolu obě sousedské rodiny vycházely dobře.

„Normální sousedské vztahy. Nikdy jsme neslyšeli, že by se spolu třeba hádali,“ vypověděla jedna ze sousedek.

Oběšený muž měl ale ve vesnici pověst alkoholika. Když se navíc napil, choval se agresivně.

„Před lety se s ním rozvedla žena, protože začal hrát na automatech. Posledních deset let pil hodně. Propil a prodal všechno, co měl v baráku,“ doplnila paní.

Vrah se vloupal do domu násilím?

Podle starosty Slatinic Františka Žouželky se do domu měl někdo v noci násilně vloupat.

„Všechny osoby jsem samozřejmě znal. Nic bližšího o tragédii ale zatím nevím, zaslechl jsem jen, že se ve vedlejším domě našlo ještě jedno tělo,“ uvedl starosta obce.

Starostova slova o násilném vloupání potvrdil i kus igelitu, kterým byly zakryté vchodové dveře do domu zavražděných. Partneři zemřeli na četná bodná poranění.

„Říká se, že je soused měl napadnout sekerou,“ konstatoval jeden z obyvatel obce.

Policisté byli na místě tragédie ještě v dopoledních hodinách. Kolem dvanácté hodiny pak odvezla pohřební služba těla zavražděného páru i oběšeného muže.

„Kriminalisté však na případu stále intenzivně pracují. Vyšetřování je na počátku a také bližší okolnosti a motiv vraždy je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla mluvčí.