Pětačtyřicetiletý řidič ve vozidle Seat Leon jel od Určic na Prostějov. "Před křižovatkou s komunikací od Seloutek před něj najelo vozidlo Škoda Octavia a jeho jízda byla poněkud nezvyklá. Bylo vidět, že řidič nedrží pevně směr jízdy a jede nejistě," popsala zárodek pozdějšího problému policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Nehoda v Kostelecké ulici v Prostějově, pondělí 9. října 2023.
Opilý řidič nezvládl v Prostějově parkování a sejmul značku. Svědky byla policie

Následně, po ujetí pár set metrů, škodovka bez jakéhokoliv signálu zastavila u krajnice. "Řidič seatu se rozhodl auto objet, ale ve chvíli, když byl vedle škodovky, se řidič rozjel a ostře odbočil na polní cestu. Zadní částí vozidla tak narazil do přední části seatu," doplnila mluvčí s tím, že po střetu řidič ze škodovky zastavil na polní cestě, na kterou odbočoval.

Nepočkal, pokoušel se ujet, ale byl pronásledován

Poškozený vystoupil a vydal se ke škodovce, její řidič však nepočkal a pokračoval dál po polní cestě. Řidič druhého vozu nezaváhal a škodovku pronásledoval až do té doby, než se mu ztratila v poli.

"Po chvíli hledání našel auto bez řidiče odstavené na okraji remízku. Ihned kontaktoval policisty na lince 158. Vzhledem k okolnostem byl na místo vyslán i psovod se psem," uvedla Zajícová.

Po stopě se pustil teprve dvouletý policejní pes Deryk

V akci se choval jako ostřílený profesionál. Společně s hlídkou policistů pokračovali po horké stopě a po necelých dvou kilometrech Deryk označil místo v kukuřičném poli, kde se nacházel skrývající se muž.

"Dál se pokračovalo v hledání po případných dalších osobách, ale nikdo další nebyl nalezen. U podezřelého, který skončil na služebně, byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem," sdělila mluvčí další informace.

Alkohol v tom nebyl, ale drogy ano

Orientační test na návykové látky byl pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy. "Dotyčný muž má také zákaz řízení všech motorových vozidel a je tedy podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hmotná škoda na vozidlech byla předběžně stanovena na 30 tisíc korun," uzavřela Zajícová.