„Rozsudek padne v úterý 18. června o půl jedenácté dopoledne," potvrdil po soudním jednání prostějovský státní zástupce Ondřej Frgal. Vyjádřil se, že řidička dostatečně nesledovala situaci v provozu, nevšimla si řádně označeného policejního vozu, který měl podle zákona přednost, a odbočením doleva mu zkřížila cestu.

„Obžalovaná odpovídá za následek v podobě ublížení na zdraví. Navrhuji podmíněný trest až osmnáct měsíců s odkladem až na tři roky, peněžitý trest ve výši třiceti tisíc korun, náhradu škody a zákaz řízení motorových vozidel na dva až tři roky," vyjádřil se Ondřej Frgal.

Jakou jeli rychlostí?

Při prokazování okolností nehody se ke slovu dostali i soudní znalci, kteří se však neshodli hned v několika bodech. Podle jednoho ze znalců jeli policisté až 131 kilometrovou rychlostí v hodině a navíc měli v autě vymontovaný airbag, což považuje za technickou závadu.

„Když se airbag vymontuje, je to zásah do konstrukce vozidla," vyjádřil se.

Podle jeho oponenta však jeli policisté nižší rychlostí. „Jeli rychlostí kolem 96 kilometrů v hodině. V místě střetu byla na silnici velká díra a při takové rychlosti by došlo k porušení nápravy vozidla," vysvětlil odborník.

Podle obhájce je Olga nevinná

Podle obhájce je Olga Pospíšilová nevinná.

„Policisté neměli při honičce na střeše maják, takže výstražná světla nebyla dostatečně vidět, a auto tak nemělo ze zákona přednost. Obžalovaná měla vteřinu a půl na to, aby mohla střetu zabránit. Za této situace ji nelze odsoudit," vyjádřil se Martin Kalabis. 

Fotodokumentace z nehody

Takto dopadlo policejní auto

Nehoda policejního civilního vozu s renaultem v Prostějově

A takto renault, se kterým se střetlo

Nehoda policejního civilního vozu s renaultem v Prostějově