Podle vyjádření na internetu stojí za útěkem Petry Sedlářové neúspěch v práci. „Nechci, aby nějaká hanba či stín pochybnosti padl na moji rodinu. Proto říkám, že oni nemají s mým jednáním nic společného. Zbaběle jsem utekla, ale nemám žádné peníze. Za vším stála napřed dobrá investice a vidina zisku, která se hodně dlouho dařila. Nedávno to ovšem skončilo a já rozhodně nejsem ten člověk, který s penězi utekl. Užívá si je někdo jiný. Pak už nastalo jen vytloukání klínu klínem," vysvětluje na internetu.

Zároveň se přiznává k lásce ke své rodině a k tomu, že jí blízcí chybí. „Svoji rodinu nade vše miluji. Dnes byla sedmá noc bez nich a já už nemohu dál. Tak ráda bych je objala, svoje děti a manžela, ale předpokládám, že ten už by mne stejně vidět nechtěl. Můj syn půjde za týden do druhé třídy a dcera příští rok na střední. Já už to neuvidím," píše Petra Sedlářová.

Zároveň dodává, že nemá dostatek sil na návrat a vyjadřuje obavy z výslechu, policie a z vězení. „Volím ten nejzbabělejší čin, který mohu, ale už fakt nemám sílu. Svým jednáním jsem přišla o všechno. O rodinu, přátele a práci, kterou jsem milovala. Celou dobu nedělám nic jiného, než přemýšlím, co by bylo, kdybych se vrátila? Co by mne čekalo? Výslech, policie, vězení? Ne, tak statečná nejsem. Jsem srab. Neumím se k tomu postavit čelem," píše na internetu a prosí o odpuštění.

Podle psychologa je takové chování velmi neobvyklé. „Chování matky není zcela typické. Pokud nevyhledala žádnou pomoc a navíc komentuje svůj stav na veřejnosti, tak její chování není v normě. Je vidět, že využívá internet, který jí může najít pomoc. Existuje spousta poraden, které by jí pomohly situaci vyřešit. Může být pod velkým stresem, ale také to může být dopis na rozloučenou," řekl psycholog a manželský a rodinný poradce Petr Hroch.

Policistům se zatím ženu nepodařilo najít. „Žena se zatím na policii neohlásila a pátrání po ní pokračuje. Prosíme všechny, kteří mají jakékoli informace o jejím současném pobytu, aby ihned kontaktovali policii. Zároveň žádáme i ženu, ať se ozve na jakoukoli policejní služebnu," vzkázala policejní mluvčí Marta Vlachová.