Kolegové napadeného policisty je vzápětí zadrželi.

Jeden z útočníků měl přes tři promile alkoholu a byl předán na protialkoholickou stanici.

Mužům hrozí za násilí proti úřední osobě až čtyři roky vězení.

Policistu fanoušci brněnského fotbalového klubu napadli v sobotu odpoledne v Masarykově ulici jen chvíli poté, co opustili vlakové nádraží a mířili na Andrův stadion.

Mladík policistu na zemi kopl do hlavy a následně se k němu s kopáním přidal také třiatřicetiletý muž z Prostějova.

„Ihned byli dalšími policisty zadrženi a za pomocí donucovacích prostředků předvedeni na obvodní oddělení k podání vysvětlení," uvedla policejní mluvčí.

Dodala, že během opatření při utkání, kterého se účastnilo 176 fanoušků FC Zbrojovka Brno, došlo v devíti případech k narušení veřejného pořádku.

Kromě dvou mužů podezřelých z násilí proti úřední osobě a výtržnictví se dalších sedm dopustilo přestupku proti veřejnému pořádku a byla jim udělena bloková pokuta.

Svazkem klíčů do hlavy

Policistu napadl v pátek v noci také sedmatřicetiletý muž ze Slatinic. Stalo se tak v Lutíně na chodbě druhého patra panelového domu.

Policisté na místo vyjeli řešit narušení veřejného pořádku. Muž policistům vulgárně nadával a poté jednoho z nich udeřil pěstí do hrudníku a následně se ho snažil udeřit svazkem klíčů do hlavy.

Policista jej podle policjení mluvčí marie Štrbákové v té chvíli zpacifikoval, přesto jej muž ještě nakopl a zranil mu tak koleno.

Útočník nadýchal 2,75 promile a policisté jej převezli k vystřízlivění na protialkoholní stanici v Olomouci.