To poslední řeší prostějovští policisté právě nyní. Šestadvacetiletého muže tady v sobotu ve dvě hodiny ráno přepadli dva lupiči. Jeden z nich k němu přišel a pokusil se mu z kapsy ukrást mobilní telefon.

„Napadený se bránil, ale v tom přiběhl druhý muž a udeřil ho pěstí pod levé oko,“ popsala průběh loupeže policejní mluvčí Marta Vlachová.

Násilníci využili úleku oběti a obrali ji o telefon i peníze, které měla u sebe. Mladý muž, který při útoku utrpěl lehké zranění, vyčíslil policistům škodu na dvanáct set padesát korun. Útočníky popsal jako dva muže bílé pleti, štíhlé postavy, vysoké kolem 175 centimetrů.

„Jeden z nich měl na sobě mikinu s kapucí na hlavě, druhý tmavou mikinu a na hlavě kšiltovku,“ upřesnila policejní mluvčí.

Ženu zkopali na parkovišti

Část tohoto popisu souhlasí s výpovědí ženy, která zde byla přepadena v pátek 5. března. I ona lupiče, kteří ji okradli, popsala jako dva muže štíhlé postavy, vysoké mezi 175 a 180 centimetry.

Navíc si všimla, že šlo o mladíky ve věku mezi osmnácti a pětadvaceti lety. Oba ženu na parkovišti za spořitelnou zkopali, sprostě jí přitom nadávali a okradli ji o kabelku.

Další ženu okradl lupič v parčíku ve Fanderlíkově ulici za stavebním učilištěm v sobotu 13. března.

„Pachatel ji povalil na zem a z ramene jí strhl tašku. Z místa činu pak rychle utekl. Žena musela vyhledat lékařské ošetření, protože si při pádu zranila obličej,“ uvedla policejní mluvčí.

Obyvatelé této části Prostějova se po sérii přepadení začínají bát.

„Slyšela jsem o tom v obchodě. Chodím tudy skoro každý den, někdy se vracím z kina nebo z divadla už za tmy. Jestli to bude pokračovat dál, budu si muset sjednat doprovod,“ řekla pětašedesátiletá Jiřina Coufalová, která v blízkosti Fanderlíkovy ulice žije.