Zloděj vybílil audiVloupání do audi u motorestu na R46

Prostějovsko - Škodu za více než sto tisíc korun způsobil zloděj, který se ve čtvrtek mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou vloupal do osobního automobilu značky Audi u motorestu na rychlostní komunikaci R/46. 

„Zloděj nejprve rozbil okno zadních dveří a poté ukradl koženou brašnu s notebookem, tabletem a telefonem značky Apple. Kromě elektrotechniky byly v tašce i dva USB flash disky, diktafon a 8 knih o filozofii v německém jazyce. Děvětapadesátiletý muž tak přišel o věci v hodnotě devětadevadesát tisíc korun. Samotným poškozením vozidla vznikla škoda za více než osm tisíc. Vzhledem k výši způsobené škody hrozí zloději až pět let odnětí svobody," řekl k případu mluvčí policie František Kořínek.

Zloděj byl asi domácí kutil, ukradl nářadí za 33 000 

Plumlov – Na svou neopatrnost doplatil majitel nářadí v Plumlově, kterému ve středeční podvečer zloděj vykradl dílnu.

„Zloděj nejprve prošel neuzamčenou brankou a vstoupil na pozemek rodinného domu. Poté vkročil do neuzamčené dílny, ze které ukradl křovinořez, motorovou pilu značky Stihl a příklepovou vrtačku značky Narex. Až dva roky vězení hrozí zloději, který tímto počínáním způsobil škodu majiteli více než třicet tisíc korun," řekl mluvčí policie František Kořínek.

Z prodejny kradl alkohol i tiskoviny

Němčicko – Den státního svátku využil zloděj, který se vloupal mezi středečním odpolednem až brzkým čtvrtečním ránem do prodejny potravin na Němčicku.

„Zloděj nejprve rozbil skleněnou výlohu a poté si z prodejny odnesl cigarety, alkohol a tiskoviny. Celkovou škodu, kterou způsobil, jsme předběžně vyčíslili na pětadvacet tisíc korun," uvedl tiskový mluvčí policie František Kořínek.