Policie chytila zloděje petrolejových lamp

Otinoves – Červencové vykradení stavební buňky v Otinovsi vyřešili plumlovští policisté. Ti zjistili, že za krádež hřebíků, petrolejové lampy či zahradnických nůžek může dvacetiletý mladík z Prostějovska.

„Muž se k činu přiznal. Za krádež, při které způsobil škodu za tři tisíce šest set korun, může jít až na dva roky za mříže," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Dopřával si, ale neplatil

Prostějov – Najedl se v restauraci a nezaplatil. Stejně si počínal také v hotelu. Tak by se dalo shrnout jednání třiadvacetiletého muže z Prostějovska, který si jídla a pobytu užíval zadarmo během letošního července.

„Mladík způsobil škodu za patnáct tisíc korun. V současné době je ve vazební věznici. Jeho jednání bylo vyhodnoceno jako podvod, za který mu hrozí až dva roky vězení," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Nuceně skončil s výrobou drog

Prostějov – Rok až pět let vězení hrozí pětatřicetiletému muži z Prostějovska, který od předloňského června do letošního října vyráběl na různých místech Prostějova drogy.

„Během více než dvou let vyrobil přes dvacet gramů pervitinu. U muže byli také nalezeny věci, které slouží k výrobě drog. Ty budou zaslány na expertizu," řekla mluvčí policie Irena Urbánková.