Řidiči jezdili zdrogovaní ve velkém

Prostějovsko – Hned čtyři řidiče, kteří si dopřáli před jízdou drogu, zastavili na přelomu ledna a února policisté na Prostějovsku. V prvním případě se jednalo o pětatřicetiletého muže za volantem Fordu Focus.

„Muže kontrolovali policisté v neděli kolem půl druhé ráno v Lešanech. Řidič před jízdou nepil, test na drogy byl ale pozitivní hned na několik látek," prozradila policejní mluvčí Irena Urbánková.

Hlídka stavěla také devatenáctiletého řidiče vozidla Škoda Felicia. V neděli ho zastavila krátce před šestou hodinou ráno v Průmyslové ulici v Prostějově.

„Dechovou zkouškou muž prošel, test na drogy byl však pozitivní," pokračovala Irena Urbánková.

Stejně tak v pondělí zastavila dva řidiče pod drogami. Brzy ráno přistihli za volantem čtyřiadvacetiletého řidiče, který před cestou do prostějovských ulic vyzkoušel marihuanu.

„Odpoledne policisté chytili také šestadvacetiletého řidiče Opelu Astra v ulici Za branou v Kostelci na Hané. Také tento řidič měl pozitivní drogový test na látku cannabis," dodala. 

Řidiči jeli příliš rychle i bez dokladů

Prostějov – Pokuty za téměř sedmnáct tisíc korun rozdali prostějovští policisté na konci ledna řidičům. Policisté se zaměřili hlavně na to, zda jezdí řidiči střízliví.

„Hlídky zkontrolovaly téměř dvě stě aut. Zjistily čtyři desítky přestupků. Jeden z nich policisté oznámili do správního řízení," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté trestali příliš rychlou jízdu, ve dvou případech pak nepoužití bezpečnostních pásů. Dále se setkali se špatným technickým stavem automobilu a s jízdou bez řidičského průkazu. 

Nechala si cizí peníze

Prostějov – Ze zpronevěry a podvodu obvinili prostějovští policisté devětačtyřice­tiletou ženu.

„Loni v dubnu si ponechala částku přesahující dvacet tisíc korun, určenou na poskytnutí půjček společně se dvěma splátkami od klientů. Dále měla uzavřít fiktivní smlouvu na jméno jiného člověka a bez jeho vědomí na částku deset tisíc korun. Veškeré takto získané peníze si žena ponechala pro vlastní potřebu," sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková. Kriminalisté se případem nadále zabývají. Ženě hrozí až dva roky vězení.