Třeba s havárií kamionu, po níž následovala další. A ta uzavřela objízdnou trasu té původní.

"Třetího června na devětadvacátém kilometru směr Prostějov havaroval cizinec s kamionem, Renaultem. Zablokoval dálnici a navíc se policie potýkala s únikem nákladu," uvedl mluvčí policie František Kořínek.

Následně však již tak komplikovanou nehodu zhoršila nehoda dalšího nákladního auta v Držovicích.

Dopravní problémy tak nabobtnaly, stejně jako počet policistů, kteří se na zásahu podíleli: nakonec jejich počet překonal tři desítky.Nemálo práce pak policisté měli také s dvojicí mladíků. Ty hlídka na konci června zastavila pro změnu u Bedihoště a našla u nich kradené nářadí.

"Pocházelo ze dvou vykradených chat na Konicku. Navíc se ale ukázalo, že měli účast na napadení cyklisty. Ten jel po Určické ulici a nedaleko skládky jej za jízdy praštili umělohmotnou trubkou do zad. Měl z toho pak podlitiny a kdoví, co by se stalo, kdyby za ním jelo auto. Rána to totiž byla velká a cyklista skoro ztratil balanc," uvedl Kořínek.

Na dotaz, proč tak mladíci učinili, odpověděl prostě. "Nenašli jsme spojení útočníků s cyklistou. Pravděpodobně za tím byla nuda," odvětil.

Policisté však přišli i s kuriozitami. třeba s počtem trestných činů.

"Letos jsme jich v pololetí měli úplně stejný počet, jako minule - tedy 1029. Žádná oblast kriminality výrazně nevzrostla potvrdil se jen trend, že klima má na trestnou činnost vliv. Při mrazech se jí stává méně," uvedl velitel policistů, Miroslav Spurný.

Ve střehu kvůli fanouškům

Ten upozornil i na to, že policisté jsou nadále ve střehu kvůli sportovním fanouškům.

"Prostějovští hokejoví fanoušci patří bohužel v lize k těm nejhorším, tedy jejich tvrdé jádro. Samozřejmě se ale také chystáme na fotbalové utkání s Opavou," uvedl Spurný.

Už během sezóny byla výrazně zvýšená bezpečnostní opatření při utkáních s ostravským Baníkem a olomouckou Sigmou.

"Na profilech opavských fandů jsou vyjádření v tom smyslu, že Prostějov je milé město. A s místními se nechtějí potýkat. Nic ale nechceme podcenit," dodal.

Tiskovou konferenci pak uzavřel František Kořínek s tím, že především starší lidé se v regionu nadále musí mít na pozoru. Domácnosti totiž stále obchází zloději, kteří se představují jako elektrikáři či ztracení synové. A mámí z lidí peníze nebo je rovnou kradou z obydlí lidí.

Už dříve pak republiková policie varovala, že ani o prázdninách nepoleví v kontrolách řidičů. Důvodem je, že mnozí stále nedbají zákazu pití alkoholu před jízdou. Zatím policie své slovo drží, prakticky každý týden rukuje na řidiče s bezpečnostní akcí.