K první ze čtyř krádeží došlo v noci z úterý na středu v Krasické.

Zloděj tu rozbil okno na zaparkované Škodě Fabia a vzal si ledvinku s celým obsahem. Její majitel měl v ledvince peněženku i s osobními doklady a platební kartou.

„Platební kartu neznámý pachatel nechal pohozenou vedle vozidla. Celková škoda byla vyčíslena na 4 tisíce korun," uvedla k první krádeži policejní mluvčí Irena Urbánková.

Druhá krádež se stala v noci z úterý na středu v Brněnské.

Zloděj po rozbití okénka z kabiny Renaultu Traffic odcizil z přihrádky peněženku. Kromě osobních dokladů a platebních karet v ní byly 4 tisíce korun.

„Celková škoda byla vyčíslena na 8 tisíc korun," informovala policejní mluvčí.

Ve středu v brzkých ranních hodinách se pak zloděj vloupal do Škody Felicia v Tylově ulici. Po rozbití okénka ukradl peněženku.

„Kromě peněz v ní byly i osobní doklady a platební karty. Škoda odcizením byla vyčíslena na více než 5 tisíc korun, poškozením na tisíc pět set korun," uvedla k dalšímu případu krádeže Irena Urbánková.

Ke čtvrtému vloupání do vozidla pak došlo ve středu odpoledne. Zloděj vnikl do Avie zaparkované v ulici Svatopluka Čecha. Auto jeho majitel pravděpodobně nezamkl. Zloději na krádež stačilo 10 minut.

„Z vozidla odcizil ledvinku, ve které byly osobní doklady a šest tisíc pět set korun. Celková škoda byla vyčíslena na šest tisíc šest set korun," dodala mluvčí krajských policistů Irena Urbánková s tím, že ve třech případech policisté zahájili trestní řízení za krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve čtvrtém případě je zloděj podezřelý pouze za krádež.