Zloděj vzal nábytek i mříže

Tištín – Zloděje na přelomu roku zlákala chata v Tištíně. Z objektu si někdy mezi dvacátým prosincem a sedmnáctým lednem odnesl několik věcí.

„Po té, co zloděj vypáčil dveře, vzal z budovy zařízení, mříže z okna a ze dveří. Z kůlny zase zmizel zahradní nábytek, nářadí i okna se mřížemi," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková o ukradených věcech. Zloděj za sebou nechal celkovou škodu za více než sto deset tisíc korun. Hrozí mu až pět let za mřížemi. 

V Prostějově se vykrádala auta

Prostějov – Ford Tranzit si někdy mezi čtvrtkem a pátkem vyhlédl zloděj.

„Z vozidla zaparkovaného ve Svolinského ulici v Prostějově ukradl příruční tašku s doklady a několika platebními kartami. Způsobil tak škodu za dva tisíce korun," sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková. V sobotu odpoledne se kradlo z auta zase v prostějovské ulici J. Olivetského.

„Zloděj na Seatu Altea rozbil okno a z vozidla vzal peněženku. Zde byly peníze, doklady a platební karty," upřesnila policejní mluvčí Irena Urbánková. Během vyloupení auta vznikla škoda za čtyři tisíce šest set korun. 

Vandal posprejoval vlak

Nezamyslice – Nečitelný text o rozměrech sedmnáct krát dva metry a další menší se někdy z neděle na pondělí objevily na vlakové soupravě v Nezamyslicích. „Vandal způsobil škodu za dvacet tisíc a hrozí mu až rok vězení," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Řídil pod vlivem alkoholu i drog

Klenovice na Hané – Nedělní jízda šestadvacetiletého řidiče Fiatu Brava skončila předčasně v Klenovicích na Hané. Muže totiž zastavila policejní hlídka a následující kontrolou neprošel.

„Řidič nadýchal jedno promile alkoholu. Test na drogy zase ukázal přítomnost látky cannabis," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté řidiči zakázali pokračování v cestě a vzali mu řidičský průkaz. 

V dětských rukou skončily nezaplacené sladkosti

Prostějov – Dvě maminky, jedna vesnice a stejný problém se sladkostmi. V tomhle případě však důsledkem není nadváha, ale neúmyslná krádež. Během druhého lednového týdne se totiž dvě ženy pocházející ze stejné obce pokusily v prostějovském nákupním centru ukrást cukrovinky. Ve skutečnosti však o krádeži neměly ženy ani potuchy.

„V prvním případě se jednalo o tříleté dítě. To využilo nepozornosti matky, vzalo sladkost a snědlo ji. O několik dní později zase dala maminka svému dítěti v kočárku lízátko, při placení na to však zapomněla. Kuriózní je, že obě roztržité maminky jsou skutečně z jedné vesnice," usmívá se mluvčí městské policie v Prostějově Jana Adámková. Nedopatření se na místě vysvětlila a ženy za sladkosti zaplatily.