U rybníka popíjeli pivo z plastu

Zabavená plastová dvoulitrovka piva.Zabavená plastová dvoulitrovka piva.Zdroj: Městská policie ProstějovPorušení obecně závazné vyhlášky řešili strážníci v sobotu u drozdovického rybníka. Povšimli si skupinky osob sedících u stavidla rybníku, z nichž jeden muž měl v ruce otevřenou dvoulitrovou lahev s pivem, které popíjel. "Strážníci čtyřiatřicetiletého muže poučili o tom, že je v tomto místě vyhláškou města zakázáno konzumovat alkoholické nápoje a z části rozpitou lahev s pivem mu odebrali," informovala mluvčí městských policistů Tereza Greplová.

Svým jednáním je čtyřiatřicetiletý muž důvodně podezřelý z přestupku. Za porušení obecně závazné vyhlášky hrozí dotyčnému pokuta do výše 100 tisíc korun.

Neměl světla a v ruce držel Plzeň

V neděli krátce po třetí hodině ranní, si strážníci v centru města povšimli osoby jedoucí na neosvětleném jízdním kole. Dotyčný navíc v ruce svíral otevřenou lahev piva. Po sestoupení z bicyklu hlídce tvrdil, že na něm nejel a odmítal situaci řešit. "Z jeho jednání bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu, proto jej strážníci vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřiadvacetiletý mladík dechovou zkoušku odmítl," uvedla mluvčí Greplová.

Svým jednáním je mladý muž důvodně podezřelý z přestupku proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Za odmítnutí dechové zkoušky nebo lékařského vyšetření mu u správního orgánu hrozí pokuta od 25 až do 50 tisíc korun.

Zámek a dveře poškozené zlodějem. Ilustrační foto.
Z koláren v Prostějově zmizela tři kola. Škoda je přes 50 tisíc korun

Řasy za 140 korun se mohou slečně prodražit

V úterý večer byla strážníkům nahlášena krádež ve starém Kauflandu. V supermarketu na Okružní ulici byla ostrahou zadržena devatenáctiletá slečna, která si na prodejní ploše vybrala dvě balení umělých řas. S tímto artiklem se vydala do oddělení čajů a zde vyndala obsah, který si uschovala do rukávu.

Ukradené umělé řasy.Ukradené umělé řasy.Zdroj: Městská policie Prostějov"Prázdný obal odložila mezi čaje do regálu a vydala se k pokladně. Zaplatit ovšem neměla vůbec v úmyslu. S ukrytým zbožím prošla přes pokladní zónu, kde byla ostrahou zadržena a vyzvána k setrvání na místě do příjezdu strážníků," popsala Tereza Greplová.

Odcizené zboží v celkové hodnotě 140 korun bylo ženě odebráno a vráceno zpět do prodeje. Svým jednáním je devatenáctiletá slečna důvodně podezřelá z přestupku proti majetku. Správní orgán, který bude celou záležitost projednávat, může ženě uložit pokutu do 50 tisíc korun.

Poctivá nálezkyně peníze odevzdala

Ve středu odpoledne se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátila pětatřicetiletá žena s tím, že nalezla na ulici peníze. "Strážník vyslaný na místo od poctivé ženy nemalou finanční částku převzal. Kdo peníze ztratil, se ovšem hlídce zjistit nepodařilo," uzavřela Greplová.