Zlodějům se podařilo dostat do trezorů a odnést si stovky tisíc korun. Podle policistů i pracovníků pošty se muselo jednat o dobře vycvičené specialisty, kteří věděli jak se v prostorách pošty mají pohybovat.

Poslední případ se stal na konci minulého týdne v Myslejovicích - čtěte ZDE. Zloději v noci vypáčili okno pošty a dostali se rovnou do místnosti s trezorem. „Pachatelé zněj ukradli bankovky v řádech několika desítek tisíc korun. Další škodu způsobili na zařízení pošty,“ shrnula prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková s tím, že den před vloupáním se v okolí myslejovické poštovní filiálky pohybovali dva muži s vzezřením východního typu.

Jednomu bylo kolem třiceti let a měřil zhruba 175 centimetrů, druhý byl asi o deset let starší a o pět centimetrů vyšší. Oba měli krátké vlasy a mluvili s přízvukem. „Máme podezření, že se by se mohlo jednat o pachatele. Prosíme proto občany, kteří viděli tyto osoby u bankovních ústavů v okolních obcích, aby okamžitě kontaktovali policisty,“ požádala Nedělníková.

Jak dodala, několik stovek tisíc korun se před čtyřmi týdny podařilo uloupit zlodějům také z pošty ve Vřesovích. Ti nejdříve vypáčili vstupní dveře a poté rozřezali trezor s penězi. V tomto případě možné pachatele nikdo na místě činu nezahlédl.

Podle tiskové mluvčí České pošty Dity Václavíkové jsou podobné loupeže velmi ojedinělé. „Pokud se do obecních poboček pošty vůbec někdo dostane, v devadesáti procentech se mu nepodaří odnést žádný lup. Ve zmíněných případech se muselo jednat o velmi zkušené zloděje, kteří měli o dění na konkrétní poště dobrý přehled,“ prohlásila Václavíková s tím, že Česká pošta nyní čeká na výsledky policejního vyšetřování.

„Pokud by se něco podobného na Prostějovsku ještě opakovalo, budeme uvažovat o dalších zabezpečovacích systémech. Pobočky v tomto regionu jsou zajištěny mechanicky, což podle vedení pošty není dostatečné. „Objekty jsou chráněny speciálními zámky a mřížemi. Bankovky a cenné listiny jsou pak uloženy v dvouplášťových trezorech,“ doplnila Václavíková.