Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají prostějovští policisté devětadvacetiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit tím, že 1. února v Martinákově ulici našel peněženku s doklady a platební kartou. Platební kartu si přisvojil a peněženku položil na parapet domu.

"S platební kartou poté ve dvou prodejnách nedaleké nákupní zóny provedl tři bezkontaktní platby za cigarety a potraviny v celkové hodnotě čtyři sta čtyřicet osm korun. Pak měl dle svých slov platební kartu odhodit do odpadkového koše," informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Provedeným důsledným šetřením s využitím osobní a místní znalosti policisté obvodního oddělení Prostějov 1 jako podezřelého z věci ustanovili devětadvacetiletého muže, pohybujícího se v komunitě osob bez domova.

"Na základě shromážděného důkazního materiálu podezřelému muži nezbylo jiné, než se k věci přiznat. Uvedl, že svého činu lituje a i přes své špatné finanční podmínky přislíbil vzniklou škodu nahradit," doplnil Kořínek.

Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému za přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.