Devětačtyřicetiletý spolujezdec z Klobouk u Brna několik hodin po převozu do nemocnice na následky těžkých zranění zemřel. Organizátoři se přesto rozhodli v závodu pokračovat. Zrušili jen doprovodný program, včetně slavnostního dekorování vítězů. V náročném závodu si nejlépe vedla francouzská posádka Nicolas Vouilloz a Nicolas Klinger, druzí skončili Španělé Enrique García Ojeda a Jordi Barrabes Costa a bronzovou příčku obsadila česká dvojice Václav Pech a Petr Uhel

Diváci: Smrt Luďka Kocmana je velká tragédie

Je to velká tragédie, ke které však při takovýchto závodech může dojít. Tak se dívají oslovení na sobotní smrtelnou havárii závodníka Barum rally Luďka Kocmana. „Bývá to i na světových šampionátech. Je to ale bohužel smůla, ale na druhou stranu je to i riziko každého jezdce,“ mínil Tomáš Hlaváček ze Zlína. Podobný názor sdíli i další fanoušek Barumky Petr Luha ze Zlína. „Je to hodně špatné. Nicméně s takovým rizikem musí každý řidič i spolujezdec počítat. Podle mě to i poznamená další ročníky této soutěže,“ podotkl.

Úmrtí dost překvapilo Petru Čuříkovou ze Zádveřic u Zlína. „Myslela jsem si, že ta auta jsou udělaná tak, aby se těm řidičům v případě nehody stalo co nejméně vážných zranění. Neumím si ale představit, jak je na tom psychicky asi ten řidič. Musí mu být hrozně,“ zamyslela se divačka.

Manželé Hešovi ze Zlína si nepamatují, že by se někdy něco podobného stalo. „Je to fakt hrůza. Bohužel s tímto rizikem ale všichni jezdci do takových závodů chodí,“ shodli se. Podle Petra Pavlovského z Otrokovic právě možné nebezpečí láká tolik diváků. „Je to adrenalinový sport. Proto taky obdivuji každého, kdo tak dokáže riskovat. To úmrtí je fakt tragédie,“ mínil divák.