Neuklízí po svém miláčkovi výkaly

Prostějov - Strážníci se uprostřed minulého týdne snažili vypořádat s případem velkého množství psích hovínek před jedním z prostějovských domů
„Hlídka prověřovala stížnost o značném znečištění veřejného prostranství psími výkaly. Zjistila, že majitelka psa nechává svého miláčka volně řádit na chodníku před svým domem a úklid neprovádí,“ popsala městská policistka Jana Adámková s tím, že strážníkům se ženu nepodařilo zkontaktovat, protože na opakované zvonění nereagovala.

Šetřením vyšlo najevo, že pes není přihlášen na Finančním odboru městského úřadu. Pro podezření z porušení vyhlášky města byla celá událost postoupena správnímu orgánu k vyšetření. Není bez zajímavosti, že za takové jednání hrozí pokuta ve výši až třicet tisíc korun. (rok)

Přišla o peněženku, nepřišel o mobil

Prostějov – Minulé úterý při nákupu v obchoďáku přišla dvaašedesátiletá žena o peněženku.

„Ponechala totiž v nákupním vozíku tašku, kde měla dva tisíce korun a osobní doklady. Při vybírání zboží ztratila košík z dohledu. Po té zjistila, že jí chybí peněženka,“ uvedla prostějovská městská policistka Jana Adámková. Větší štěstí měl tentýž den zapomnětlivec, který nechal stažené přední okénko u svého auta zaparkovaného v ulici J. Lady. Na sedadle nechal ležet mobilní telefon.

„Toho si všiml muž jdoucí kolem, zavolal strážníkům a ti se snažili majitele vozu zkontaktovat. Mezi tím se jednašedesátiletý řidič k autu vrátil a hlídka ho na jeho nedbalost upozornila,“ popsala policistka Adámková. (rok)

Příliš popíjeli, skončili proto na záchytce

Prostějov - V průběhu prvního týdne nového roku skončily dvě osoby na záchytce. První případ se odehrál třetí lednový den po šestnácté hodině.

„Hlídka nalezla před vchodem do Prioru na zemi ležícího opilého muže. Ten měl na hlavě krvácející ránu způsobenou pádem a v krvi 3,18 promile. Při ošetření v nemocnici se choval velmi agresivně, proto skončil v poutech a následně v protialkoholní stanici v Olomouci,“ uvedla prostějovská městská policistka Jana Adámková s tím, že o tři dny později do stejného zařízení putoval jednadvacetiletý mladík. Polehával totiž na vozovce v ulici Za velodromem a nebyl schopen samostatného pohybu. Dechovou zkouškou mu byly naměřeny 3,3 promile. (rok)