VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

13.8.2018

Opilý bagrista šněroval Prostějovem, měl 2,5 promile

Bagrista se po prohýřené noci posadil za volant.

10.8.2018

Zloděj si z domu v Určicích odnesl kuny i forinty

Rozmanitý lup si odnesl ve čtvrtek kolem poledne zloděj z domu v Určicích. Dům prohledal a ukradl z něho peníze ve čtyř různých měnách.

7.8.2018

Synovec se strýcem se poprali kvůli hlasité hudbě

K šarvátce vyjížděli v úterý po půlnoci policisté do Hrubčic.

6.8.2018

Pěstmi napadl svou matku. Vykázali jej z domu a skončil na záchytce

K napadení čtyřiasedmdesátileté ženy vyjížděli 3. srpna policisté do obce na Prostějovsku. Věc policistům v pátek odpoledne oznámila pracovnice úvěrové společnosti, která po příjezdu za svou klientkou viděla, že se zjevně stala obětí fyzického napadení.

6.8.2018

Nejdříve ukradli plechy, pak je chytila na silnici hlídka. Pod vlivem drog

Z krádeže podezírají němčičtí policisté dva muže ve věku 24 a 37 let. 11. června krátce po poledni společně kradli v areálu firmy v obci na Němčicku.

31.7.2018

Dvakrát si píchl pervitin, pak sedl za volant. Lapila ho hlídka

Hned několik problémů si způsobil v neděli před půlnocí pětadvacetiletý řidič. Toho ve Výšovicích zastavila policejní hlídka.

24.7.2018

Keltská noc: Policisté šetřili 19 přestupků

Hned desítky prohřešků řešili o víkendu v souvislosti s Keltskou nocí policisté v Plumlově. Od pátku do neděle v Plumlově a okolí zajišťovalo pořádek jedenáct policistů.

24.7.2018

Ze stavby odnesl i tesařské kladivo

Stavbu rodinného domu vykradl po polovině července zatím neznámý zloděj. Na staveniště v Čelechovicích na Hané se dostal někdy mezi 19. a 23. červencem.

23.7.2018

Na důchodce si počíhal kapsář

Dvouleté vězení hrozí zatím neznámému zloději, který kradl v sobotu večer v Prostějově. V přesně nezjištěné době si vybral za oběť devětaosmdesátiletého muže.

20.7.2018

Chlapec zameškal přes 100 hodin

Z trestného činu ohrožování výchovy dítěte se bude zodpovídat třiatřicetiletá žena, která v místě svého přechodného bydliště ve Stražisku neposílala do školy svého nezletilého syna.

20.7.2018

Policisté dopadli podvodníka

Muže, který chtěl koncem května okrást důchodkyni v Konici, dopadli kriminalisté. Těm se společně s místními policisty podařilo vypátrat sedmadvacetiletého muže.

20.7.2018

Za útok na úřední osobu na hokejovém zápasu padlo obvinění

Začátkem března letošního roku během hokejového zápasu mezi Prostějovem a Kladnem byla ze strany finančního úřadu prováděna na stadionu kontrola zaměřená na EET. Ta však skončila napadením.

19.7.2018

Před vězením se ukrýval na chatě

Před nástupem do vězení se snažil skrývat čtyřicetiletý muž na Prostějovsku. Jako úkryt si vybral rekreační chatu v katastru Ohrozimi. Policistům se ho však podařilo vypátrat.

19.7.2018

Z rodinného domu ukradl jízdní kola

Lup v hodnotě téměř pětadvacet tisíc korun si v neděli večer odnesl zloděj z domu v Prostějově. Zloděj se nedaleko centra města vloupal do rodinného domu v Rejskově ulici.

18.7.2018

Vloupal se do stavební buňky

Škodu za téměř dvacet tisíc korun za sebou nechal zatím neznámý zloděj v Čelechovicích na Hané. Přes noc z neděle na pondělí se vloupal na staveniště rodinného domu.

18.7.2018

VIDEO: Policie hledá svědky vraždy v Prostějově

Mrtvý muž, kterého našli 1. července v ulici Předina Prostějově, byl zavražděný. Podle policie mohli být na místě svědci.

16.7.2018

V novostavbě řádil zloděj

Po zloději pátrají od poloviny července policisté z Prostějova. Zjišťuj, kdo mezi 8. a 15. červencem kradl v novostavbě rodinného domu v Čelechovicích na Hané.

16.7.2018

Komu se narodilo dítě nalezené mrtvé v poli?

Policie hledá matku novorozence, jehož tělo bylo nalezeno na poli u Věrovan na Olomoucku. 

AKTUALIZOVÁNO
2.7.2018

Na staveništi v Prostějově našli mrtvého muže

Po sobotě vyšetřují policisté z Prostějova úmrtí muže.

1.7.2018

Honda zmizela přes noc

O svůj motocykl přišel devětapadesátiletý muž z Prostějova. Stroj značky Honda zaparkoval na noc ze čtvrtka na pátek před domem a ráno ho hledal marně.

1.7.2018

Cyklista nadýchal přes dvě promile

Třiačtyřicetiletý cyklista nadýchal v Němčicích nad Hanou při silniční kontrole více než dvě promile alkoholu. Policisté zastavili nejistě na kole jedoucího muže v pátek večer.

25.6.2018

Žena zdědila ilegální zbraně

Případem nedovoleného ozbrojování se od května 2017 zabývají koničtí policisté. Zbraně policistům odevzdala žena majitele, která je našla v domovním trezoru zemřelého padesátiletého muže.

25.6.2018

Nálezce si ponechal batoh

Až roční vězení hrozí nepoctivému nálezci z Prostějova. Podezřelý je ze zatajení věci, protože v sobotu mezi půl druhou a devátou hodinou ráno našel v Prostějově-Čechovicích ve Višňové ulici černý batoh značky Nike. A ten si ponechal.

14.6.2018

Na Kvitovou útočil mladý muž z Prostějovska, prolomila policie mlčení

Pachatelem podezřelým z útoku na wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou je dvaatřicetiletý muž z Prostějovska, který byl v minulosti odsouzen pro obdobnou násilnou trestnou činnost.

14.6.2018

Vražda v Prostějově! Muž udusil manželku

K rodinné tragédii došlo ve středu v jednom z prostějovských bytů. Sedmasedmdesátiletý muž zřejmě udusil svou čtyřiasedmdesátiletou manželku. K činu se doznal.

12.6.2018

Ukradl v obchodě vodku, pak pěstmi napadl ostrahu

Ukrást vodku a propašovat ji z jednoho z prostějovských hypermarketů chtěl v pátek osmnáctiletý mladík.

11.6.2018

Matce hrozil smrtí kvůli obědu

Vykázáním muže z bytu vyřešili v neděli večer policisté jeho konflikt s jeho jednaosmdesátiletou matkou.

10.6.2018

Hazardér se projížděl Prostějovem se 3,5 promile!

Jel zpitý, jak zákon káže. Po hodině a půl, co vypil půl litru vodky, sedl sedmačtyřicetiletý muž z Prostějova za volant.

10.6.2018

Útok na Kvitovou: ve vazbě je třicátník z Brna, policii už jednou vyklouzl

Klíčovým důkazem proti muži obviněnému z útoku na tenistku Petru Kvitovou jsou pachové stopy, které po sobě zanechal v bytě wimbledonské vítězky.

6.6.2018

Banda oloupila muže na zastávce v Prostějově

Hned z několika trestných činů viní policisté čtveřici mužů.

4.6.2018

Šofér ujížděl policistům, pak se před nimi schoval do křoví

Automobilovou honičkou skončila sobotní kontrola řidiče v Dobromilicích.

28.5.2018

Mlátil přítelkyni do hlavy, měl v sobě tři a půl promile

K muži napadajícímu svou přítelkyni vyjížděli v sobotu policisté na Konicku.

AKTUALIZOVÁNO
24.5.2018

Muže podezřelého z útoku na Kvitovou poslal soud do vazby

Pachatel podezřelý z útoku na tenistku Petru Kvitovou jde do vazby. Prostějovský soud ve čtvrtek odpoledne návrhu vyhověl.

17.5.2018

Zbil matku, vyhrožoval jí i s nožem v ruce

Vlastní matku napadl ve středu odpoledne v rodinném domě v obci u Kostelce na Hané třiadvacetiletý muž. Nejprve ji napadl slovně a během přívalu nadávek ji několikrát udeřil dlaní do obličeje a pěstí do rukou.

11.5.2018

Trezor zloděj neunesl

Po zloději, který v noci z 9. na 10. května úřadoval na Němčicku, pátrají policisté. Za svůj cíl si lapka vybral administrativní budovu zemědělského družstva.

10.5.2018

Zaměstnanci družstva zničili kamery. Nelíbilo se jim, že je snímají u šatny

Policisté vypátrali viníky. Počátkem dubna byl v nejmenovaném zemědělském družstvu na Prostějovsku poničen bezpečnostní kamerový systém.

9.5.2018

Podnikal, platbě daní se však vyhýbal

Ze zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění viní prostějovští kriminalisté pětadvacetiletého muže z Prostějova.

7.5.2018

Okradl stařenku o kabelku, policisté jej chytili

Devětasedmdesátiletou ženu si jako oběť krádeže vyhlédl v pátek zloděj. Před patnáctou hodinou ji okradl v Prostějově.

7.5.2018

Utíkal z restaurací bez placení, neplatil za taxíky a kradl v obchodech

Značné škody za sebou nechal dvaapadesátiletý muž z obce na Přerovsku. Společně se spolupachatelkou totiž opakovaně odcházel z restaurací bez zaplacení. Počet policistům známých případů se vyšplhal na více než dvě desítky.

30.4.2018

Soud s exstarostou Určic byl odročen

Delší pauzu bude mít soudní jednání s bývalým starostou Určic Vlastimilem Konšelem. Ten je obviněný z toho, že téměř dvě desetiletí nedovoleně nakládal s odpadem na území obce.

28.4.2018

Do Hranické propasti spadl člověk, na místě zahynul

Do Hranické propasti, která je nejhlubší zatopenou jeskyní světa, se v sobotu zřítil muž. Jednatřicetiletý cizinec zřejmě vlastní neopatrností sklouzl desítky metrů a na místě zahynul. Přitom otvor s prudkými srázy je obehnán zábradlím. Zraněnému se vydal na pomoc hasič se speciálním lezeckým výcvikem, který se spustil do útrob propasti. Turistovi už však nebylo možné pomoci.

23.4.2018

Cyklisté před jízdou popíjeli, jeden měl bezmála tři promile

S teplým počasím vyráží na silnice stále více cyklistů. Včetně těch, kteří neodolají a musí se před jízdou posilnit zakázanými látkami. Během uplynulého víkendu tak policisté na Prostějovsku zjistili několik cyklistů pod vlivem alkoholu a drog.

21.4.2018

Přes 40 vloupání. Vykradač chat zvaný "Televizní fantom" dostal stopku

Pořádně dlouho trápil chataře jednapadesátiletý muž. Nyní však spadla klec. Recidivista, který vykrádal chaty na celém Prostějovsku je nyní v péči policistů.

19.4.2018

Velká bezpečnostní akce. Policisté zkontrolovali přes tři sta aut

Celkem 77 300 korun vybrali ve středu 18. dubna policisté v Olomouckém kraji na pokutách při celoevropské dopravně bezpečnostní akce SPEED MARATHON 2018.

19.4.2018

Vandal v Prostějově poničil sochu svatého, ulomil mu ruku

Neznámého vandala hledají v těchto dnech policisté. Zjišťují, kdo mezi 13. a 16. dubnem poničil sochu sv. Jana Nepomuckého stojící v Olomoucké ulici v Prostějově.

17.4.2018

Pronásledoval expřítelkyni, vyhrožoval jí i zabitím. Skončil v cele

Z nebezpečného pronásledování podezírají prostějovští policisté čtyřiatřicetiletého muže z Prostějova. Ten měl trvale pronásledovat svou bývalou přítelkyni.

17.4.2018

Pracovník měl v noci hlad, vysokozdvižným vozíkem rozbil automat na bagety

Nezvyklý případ poškození cizího majetku řeší po minulém týdnu policisté v Prostějově. Minulý čtvrtek totiž došlo ve firemním areálu v Průmyslové ulici k poničení automatu na bagety. Dopustit se ho měl osmadvacetiletý zaměstnanec firmy.

13.4.2018

Soud s exstarostou Určic nekončí. Vypovídali svědci, rozsudek zatím nepadl

Druhým dnem ve čtvrtek pokračovalo jednání soudu o skládce v Určicích a její legálnosti. Na lavici obžalovaných seděl opět jediný muž, exstarosta obce Vlastimil Konšel. Obžaloba ho viní z toho, že téměř dvacet let ilegálně povoloval ukládání odpadu na tou dobou již uzavřenou skládku v Určicích. Pokud by byl uznán vinným, hrozilo by mu až pět let vězení.

13.4.2018

Mladík měl na zahradě pět "kytek" konopí. Teď mu hrozí vězení

Dvaadvacetiletého muže z Prostějovska viní policisté z výroby drog.

13.4.2018

Brutální vražda servírky: ženu bodal i do obličeje, zůstaly po ní tři děti

Velice surovým způsobem zabil loni 20. dubna třicetiletou Denisu její žárlivý partner.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT