VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

21.10.2018

Zloděj se dostal do bytu přes balkon, rozhlédl se v dětském pokoji a odešel

Byt si k vykradení vybral zloděj v Prostějově. Přes noc z 18. na 19. října se dostal do bytu v domě v Tylově ulici. "Zloděj se do bytu ve zvýšeném přízemí dostal po rozbití výplně balkonových dveří.

17.10.2018

Podvodník obral seniory o sto tisíc korun, sehrál jim přitom pěkné divadlo

O více než sto tisíc okradl 29. června dopoledne manželský pár podvodník. Vydával se za známého jejich vnuka.

9.10.2018

V bytě doručovatelky v Prostějově našli hromady nedoručených zásilek

Mnohé majitele čeká po vystěhování podnájemníků nepříjemné překvapení, třeba v podobě nečistot a škod. Zcela neobvyklý pohled se ale naskytl muži, který v prostějovské Brněnské ulici šel prohlédnout byt po té, co jej nájemníci opustili. Ze situace nakonec v těchto dnech vzešlo trestní oznámení.

9.10.2018

Na Němčicku vylupoval chaty, bral i zářivky. Teď jej obvinili

Z trestných činů krádež a porušování domovní svobody a také z přestupku viní policisté jednapadesátiletého muže z Kojetínska. Dopustil se jich letos v osmi případech v Němčicích nad Hanou a Vrchoslavicích.

5.10.2018

Za pořezání Kvitové padla žaloba. Fotbalistovi hrozí 12 let

Na třiatřicetiletého muže, který předloni v prosinci v Prostějově napadl tenistku Petru Kvitovou a vážně jí pořezal levou ruku, byla v pátek podána obžaloba.

1.10.2018

Zloději se zaměřili na batohy

Hned dvě krádeže batohů šetří policisté v Prostějově. K první došlo ve čtvrtek nebo v pátek v Rejskově ulici. "Zloděj využil neopatrnosti obyvatele bytu v Rejskově ulici v Prostějově. Neuzamčenými dveřmi vstoupil do bytu, kde z chodby vzal odložený batoh. S tím třiatřicetiletý majitel přišel o svazek klíčů, dioptrické brýle a peněženku s doklady či platební kartou," řekl policejní mluvčí František Kořínek. Zloději hrozí dva roky vězení.

1.10.2018

Dávnou lásku řeší policisté

Z přestupku podezírají policisté dvacetiletou ženu. V sobotu ve čtyři hodiny ráno v obci na Prostějovsku údery pěstí do obličeje a taháním za vlasy napadla o pět let starší ženu.

23.9.2018

Před jízdou popíjela rum

Podezřelou z ohrožení pod vlivem návykové látky je čtyřiačtyřicetiletá žena z Prostějovska.Jako řidičku osobního vozidla ji kolem jedné hodiny v noci na sobotu v Kralicích na Hané zastavila a kontrolovala hlídka.

13.9.2018

Zloděj okradl stavaře

Trestný čin krádež šetří v těchto dnech policisté v Hrubčicích. Zjišťují, kdo vykradl mezi 9. a 12. zářím staveniště.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Nechal ilegálně ukládat odpad? Verdikt nad exstarostou Určic padne v úterý

Závěrečné řeči, zatím však bez rozsudku. Tak dopadlo čtvrteční dopoledne na okresním soudě pro Vlastimila Konšela. Dvaašedesátiletý exstarosta Určic se zde zodpovídá z nepovoleného nakládání s odpady. Podle obžaloby měl totiž více než patnáct let ilegálně nechat dovážet na oficiálně uzavřenou skládku odpad. A za to mu nyní hrozí i dva roky vězení.

3.9.2018

Střílel, aby dosáhl klidu

Z výtržnictví podezírají plumlovští policisté devětačtyřicetiletého muže z Prostějova. Muž měl 23. srpna 2018 v noci na pozemku u svého domu v obci na Prostějovsku střílet.

30.8.2018

Z garáže zmizela elektrokola

Po zloději pátrá v těchto dnech policie. Zjišťuje, kdo se v noci z 28. na 29 srpna vloupal do garáže v Prostějově-Vrahovicích.

30.8.2018

Ženu okradli v nemocnici

Že opatrnosti není nikdy dost se ve středu přesvědčila žena v prostějovské nemocnici. Někdy mezi půl dvanáctou a třetí hodinou odpoledne jí totiž někdo ukradl obsah kabelky.

30.8.2018

Děti ignorovaly školu. Matkám hrozí vězení

Hned dvě ženy z Prostějovska nezávisle na sobě čelí trestnímu stíhání za to, že zanedbávaly výchovu a vzdělání svých dětí. V minulém školním roce je řádně neposílaly do školy.

29.8.2018

Na zábavě napadl partnerku

Z výtržnictví podezírají policisté jednatřicetiletého muže. V červnu během taneční zábavy v obci na Prostějovsku napadl svou o čtyři roky starší partnerku.

29.8.2018

Napadla sociální pracovnici

Případ napadení sociální pracovnice řeší po úterku policisté na Konicku. Ti podezřívají z násilí proti orgánu veřejné moci třiačtyřicetiletou ženu.

29.8.2018

Spadl s paraglidem. Před vzlétnutím popíjel.

Nezvyklou nehodu řeší po úterku policisté v Prostějově. Zjišťují příčiny pádu motorového paraglidu, k němuž došlo po devatenácté hodině v ulici Pod Kosířem.

29.8.2018

Způsobil škodu přes sto tisíc

Po zloději pátrají v těchto dnech policisté z Prostějova. Zjišťují, kdo se v noci z pondělí na úterý vloupal do firemního areálu v Kralickém Háji.

28.8.2018

Policisté dopadli podezřelého z vraždy v Prostějově

Mrtvý muž, kterého našli na přelomu června a července v ulici Předina v Prostějově, byl zavražděný. S takovým závěrem přišla 3. července policie. Ta má nyní i podezřelého.

28.8.2018

Řidič nestihl vystřízlivět

Z ohrožení pod vlivem návykové látky podezírají policisté šestačtyřicetiletého řidiče z Olšan u Prostějova.

27.8.2018

Vloupal se na obecní úřad

Nepříjemné překvapení čekalo včera ráno starostu obce na Němčicku. Do budovy obecního úřadu se během víkendu vloupal zloděj. Kdy přesně k tomu došlo, není jasné. „Zloděj rozbil okno a tak se dostal dovnitř,“ popsal policejní mluvčí František Kořínek.

26.8.2018

Řidič musel pokračovat pěšky

Podnapilého řidiče v sobotu ráno objevili prostějovští policisté. Ti se rozhodli v Pražské ulici zkontrolovat šestadvacetiletého muže.

26.8.2018

Kdo na ulici zapálil auto?

Případ poničení automobilu řeší po pátku policisté v Prostějově. Zjišťují, kdo po dvaadvacáté hodině v ulici V. Nezvala podpálil u vozidla pneumatiku.

24.8.2018

Lednice kupujícímu nedorazila

Případem podvodného inzerátu na internetu se zabývají policisté z Plumlova.

22.8.2018

Policie uzavřela vyšetřování útoku na Kvitovou

Případ napadení tenistky Petry Kvitové uzavřela policie. Nyní začíná vypracovávání obžaloby.

20.8.2018

Místo v autobusu skončil na záchytce

K incidentu, v němž hrál hlavní roli dvaašedesátiletý opilý muž, vyjížděli v sobotu večer policisté do Klenovic na Hané. Přivolal je sem řidič dálkového autobusu, který oznámil na lince 158 problémy s agresivním a opilým cestujícím.

20.8.2018

Udeřil družku lahví do hlavy

V prostějovské nemocnici skončila 19. srpna pětačtyřicetiletá žena. Důvodem bylo její napadení o rok starším partnerem. Ke konfliktům páru přitom docházelo poslední čtyři roky.

13.8.2018

Opilý bagrista šněroval Prostějovem, měl 2,5 promile

Bagrista se po prohýřené noci posadil za volant.

10.8.2018

Zloděj si z domu v Určicích odnesl kuny i forinty

Rozmanitý lup si odnesl ve čtvrtek kolem poledne zloděj z domu v Určicích. Dům prohledal a ukradl z něho peníze ve čtyř různých měnách.

7.8.2018

Synovec se strýcem se poprali kvůli hlasité hudbě

K šarvátce vyjížděli v úterý po půlnoci policisté do Hrubčic.

6.8.2018

Pěstmi napadl svou matku. Vykázali jej z domu a skončil na záchytce

K napadení čtyřiasedmdesátileté ženy vyjížděli 3. srpna policisté do obce na Prostějovsku. Věc policistům v pátek odpoledne oznámila pracovnice úvěrové společnosti, která po příjezdu za svou klientkou viděla, že se zjevně stala obětí fyzického napadení.

6.8.2018

Nejdříve ukradli plechy, pak je chytila na silnici hlídka. Pod vlivem drog

Z krádeže podezírají němčičtí policisté dva muže ve věku 24 a 37 let. 11. června krátce po poledni společně kradli v areálu firmy v obci na Němčicku.

31.7.2018

Dvakrát si píchl pervitin, pak sedl za volant. Lapila ho hlídka

Hned několik problémů si způsobil v neděli před půlnocí pětadvacetiletý řidič. Toho ve Výšovicích zastavila policejní hlídka.

24.7.2018

Keltská noc: Policisté šetřili 19 přestupků

Hned desítky prohřešků řešili o víkendu v souvislosti s Keltskou nocí policisté v Plumlově. Od pátku do neděle v Plumlově a okolí zajišťovalo pořádek jedenáct policistů.

24.7.2018

Ze stavby odnesl i tesařské kladivo

Stavbu rodinného domu vykradl po polovině července zatím neznámý zloděj. Na staveniště v Čelechovicích na Hané se dostal někdy mezi 19. a 23. červencem.

23.7.2018

Na důchodce si počíhal kapsář

Dvouleté vězení hrozí zatím neznámému zloději, který kradl v sobotu večer v Prostějově. V přesně nezjištěné době si vybral za oběť devětaosmdesátiletého muže.

20.7.2018

Chlapec zameškal přes 100 hodin

Z trestného činu ohrožování výchovy dítěte se bude zodpovídat třiatřicetiletá žena, která v místě svého přechodného bydliště ve Stražisku neposílala do školy svého nezletilého syna.

20.7.2018

Policisté dopadli podvodníka

Muže, který chtěl koncem května okrást důchodkyni v Konici, dopadli kriminalisté. Těm se společně s místními policisty podařilo vypátrat sedmadvacetiletého muže.

20.7.2018

Za útok na úřední osobu na hokejovém zápasu padlo obvinění

Začátkem března letošního roku během hokejového zápasu mezi Prostějovem a Kladnem byla ze strany finančního úřadu prováděna na stadionu kontrola zaměřená na EET. Ta však skončila napadením.

19.7.2018

Před vězením se ukrýval na chatě

Před nástupem do vězení se snažil skrývat čtyřicetiletý muž na Prostějovsku. Jako úkryt si vybral rekreační chatu v katastru Ohrozimi. Policistům se ho však podařilo vypátrat.

19.7.2018

Z rodinného domu ukradl jízdní kola

Lup v hodnotě téměř pětadvacet tisíc korun si v neděli večer odnesl zloděj z domu v Prostějově. Zloděj se nedaleko centra města vloupal do rodinného domu v Rejskově ulici.

18.7.2018

Vloupal se do stavební buňky

Škodu za téměř dvacet tisíc korun za sebou nechal zatím neznámý zloděj v Čelechovicích na Hané. Přes noc z neděle na pondělí se vloupal na staveniště rodinného domu.

18.7.2018

VIDEO: Policie hledá svědky vraždy v Prostějově

Mrtvý muž, kterého našli 1. července v ulici Předina Prostějově, byl zavražděný. Podle policie mohli být na místě svědci.

16.7.2018

V novostavbě řádil zloděj

Po zloději pátrají od poloviny července policisté z Prostějova. Zjišťuj, kdo mezi 8. a 15. červencem kradl v novostavbě rodinného domu v Čelechovicích na Hané.

16.7.2018

Komu se narodilo dítě nalezené mrtvé v poli?

Policie hledá matku novorozence, jehož tělo bylo nalezeno na poli u Věrovan na Olomoucku. 

AKTUALIZOVÁNO
2.7.2018

Na staveništi v Prostějově našli mrtvého muže

Po sobotě vyšetřují policisté z Prostějova úmrtí muže.

1.7.2018

Honda zmizela přes noc

O svůj motocykl přišel devětapadesátiletý muž z Prostějova. Stroj značky Honda zaparkoval na noc ze čtvrtka na pátek před domem a ráno ho hledal marně.

1.7.2018

Cyklista nadýchal přes dvě promile

Třiačtyřicetiletý cyklista nadýchal v Němčicích nad Hanou při silniční kontrole více než dvě promile alkoholu. Policisté zastavili nejistě na kole jedoucího muže v pátek večer.

25.6.2018

Žena zdědila ilegální zbraně

Případem nedovoleného ozbrojování se od května 2017 zabývají koničtí policisté. Zbraně policistům odevzdala žena majitele, která je našla v domovním trezoru zemřelého padesátiletého muže.

25.6.2018

Nálezce si ponechal batoh

Až roční vězení hrozí nepoctivému nálezci z Prostějova. Podezřelý je ze zatajení věci, protože v sobotu mezi půl druhou a devátou hodinou ráno našel v Prostějově-Čechovicích ve Višňové ulici černý batoh značky Nike. A ten si ponechal.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT