„Je to velké překvapení! Letos jsme takto vysoké umístění nečekali, protože rekonstrukce oddělení s sebou nesla nepohodlí a provádět ji za chodu bylo opravdu náročné,“ reagoval na velký úspěch ředitel Vojenské nemocnice Olomouc Martin Svoboda.

Absolutním vítězem projektu se stala Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí. Bronzovou získala jihočeská Nemocnice Strakonice, čtvrtou a pátou pozici obsadily Úrazová nemocnice Brno a Karvinská hornická nemocnice.

Smyslem projektu je sestavit žebříček nemocnic podle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic.

„Vyhodnocení projektu probíhá za pomoci strukturovaných postupů vycházejících z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard. Výstupy projektu poskytujeme zpětně manažerům nemocnic, aby mohli snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v České republice,“ uvedli k prestižnímu klání pořadatelé.

Bližší informace o projektu a výsledky letošního ročníku jsou k dispozici na adrese: https://www.hc-institute.org/cz/novinky/zebricek-nejlepsich-nemocnic-a-nejlepsich-zdravotnich-pojistoven-v-roce-2023.html