První modelkou je fitneska Petra

"Máme první fotky, které jsou na zkoušku a slouží současně jako upoutávka. Chceme ukázat dalším vzpěračkám, případným modelkám, co máme letos v plánu fotit," říká Julie Švecová, která před devíti lety stála u zrodu myšlenky kalendářů s krásnými sportovkyněmi. "Na snímcích fotografa Eduarda Goričeva je zatím vzpěračka a fitness trenérka Petra z Nového Hrozenkova," dodává Julie.

Aktuální kalendář vzpěraček na rok 2023

Focení se uskuteční na jaře

"Už jsou domluvené první modelky a oslovujeme další. Hledáme i vhodné místo k fotografování," říká několikanásobná mistryně republiky z Vilémova na Olomoucku. Termíny focení jsou v březnu a květnu.

Kalendář slaví jubileum

Kalendáře obvykle představují vzpěračky z celé republiky. Ten letošní bude v pořadí už desátý. "V kalendářích byla děvčata z našeho oddílu, ale také z Ostravy, Brna, Krnova nebo Holešova. Má to také charitativní rozměr. Vždycky v létě se na sociálních sítích draží plakáty, které fotíme současně s kalendářem. Výtěžek jde přímo na Konto Bariéry, na podporu konkrétního postiženého člověka," popisuje Julie Švecová.

České šampionky ve vzpírání nafotily další kalendář. Tentokrát coby válečnice
Sličné vzpěračky nafotily už sedmý kalendář. Tentokrát pózují jako válečnice

Letošní jsou ještě k dispozici

Nový kalendář teprve vznikne, ale stále se dá koupit ten letošní. "Doprodávají se ročníky 2023. Mám ještě i pár podepsaných a několik magnetek. Ty dávám ke dvěma a více kalendářům," uzavírá sportovkyně. 

Snímek z nového kalendáře českých vzpěraček na rok 2022
Vzpěračky opět nafotily odhalený kalendář, na Hané i v Jeseníkách