Vandal ztratil paměť

Půl hodiny po půlnoci z pátku na sobotu byli strážníci přivoláni k rozbité skleněné výplni ve Společenském domě v Komenského ulici. Ostraha zadržela mladíka, který úmyslně kopl do skleněné tabulky šedesát krát šedesát centimetrů. Škodu, kterou způsobil, odmítl uhradit.

Mladíci našli v prostějovském bankomatu 3 tisíce. Ilustrační foto
Strážníci v akci: poctiví mladíci v Prostějově a nocležník na úřadu práce

"Dotyčný byl v podnapilém stavu a strážníkům tvrdil, že si nic nepamatuje. Dvacetiletý muž je podezřelý z přestupku proti majetku. Záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení," informovala mluvčí městské policie Tereza Greplová.

Ustlal si v mrazu na zemi

Ve středu v podvečer přijal dispečink městské policie telefonické oznámení o muži ležícím na zemi v Olomoucké ulici. Vyslaní strážníci na první pohled viděli, že je opilý. "Jednalo se o šestačtyřicetiletého bezdomovce. Vedle něj ležela na zemi koloběžka a pobíhal pes, který byl na volno a dorážel na zasahující hlídku," uvedla mluvčí Greplová.

Strážníci městské policie Prostějov měli opět v uplynulém týdnu co řešit. Usvědčili například děti, které kradly čokoládová vajíčka. Foto: Městská policie Prostějov
Strážníci řešili zloděje vajíček nebo opilce ležícího na chodníku

Po zajištění psa byla u bezdomovce provedena orientační dechová zkouška, která ukázala 3,21 promile alkoholu. "Nebyl schopen se postavit na nohy ani za pomoci strážníků. Hlídka si vyžádala příjezd lékaře, který rozhodl o jeho umístění na záchytku," doplnila mluvčí. Pes a koloběžka skončili na služebně Městské policie Prostějov.

Notorický záškolák

Ve čtvrtek dopoledne se na strážníky přes linku 156 obrátil muž s tím, že v domě, kde bydlí, se pohybuje nezletilý hoch, který má být zřejmě ve škole. Strážníci v panelovém domě zjistili žáka osmé třídy. "Hoch přiznal, že se záškoláctví nedopustil poprvé. Strážníci ve stejném domě zkontaktovali jeho matku a předali jí ho," sdělila Tereza Greplová. Žena řeší výchovné problémy syna se sociální pracovnicí.