Hvězda patří mezi nejdůležitější parkoviště Jeseníků, protože funguje jako vstupní brána na Praděd a na sjezdovky kolem Ovčárny. Rekreanti a lyžaři si zvykli, že na Hvězdě odstaví auto, zaplatí parkovné u obsluhy a pokračují na Ovčárnu autobusem.

Ještě nedávno obsluha parkoviště Hvězda každého vítala otázkou: „Jak dlouho se zdržíte? Chcete parkovací lístek na hodiny nebo rovnou celodenní?“ Pak proběhla platba v hotovosti a předem. Platilo se přímo u obsluhy.

Vánoční strom deníku
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Prostějovska

Novinkou je, že dnes se parkovné na Hvězdě platí při odjezdu bezhotovostní kartou. Aby se závora zvedla a pustila auto ven z parkoviště, je nutné parkovací lístek s kódem přiložit k automatu, který funguje jako platební terminál.

Nadávky a emoce u závor

Jenže co když závora omylem nebo technickou závadou pustí auto na parkoviště bez parkovacího lístku? Co když řidič nemá u sebe kartu, ale jen hotovost? Právě řidiči, kteří nevěděli, jak opustit parkoviště bez parkovacího lístku nebo trvali na platbě v hotovosti, dávali najevo svou nespokojenost s novým systémem. Občas při tom docházelo na emoce a nadávky.

Ceník parkoviště Hvězda
Léto:  7.30 - 17.00 hodin
Zima: 7.30 - 16.30 hodin
osobní vozidlo, moto za každou započatou hodinu 50 Kč
osobní vozidlo, moto za každý započatý den 130 Kč 
karavan/hod. 100 Kč
karavan/den  500 Kč    autobus/hod. 100 Kč
autobus/den 600 Kč
Ceny parkování na Hvězdě jsou stejné jako na parkovištích Dolní a Hubertus, které rovněž patří obci Karlova Studánka

Podle vyjádření Obecního úřadu Karlova Studánka se problém týká pouze Hvězdy, ale parkoviště Hubertus a Dolní fungují tak, jak byli motoristé zvyklí. Problémy na Hvězdě obec eviduje a průběžně řeší. Cílový stav je dát řidičům na Hvězdě volbu, zda uhradí parkové hotově nebo kartou.

Ani peněženka plná bankovek ale nezaručí, že v Karlově Studánce opravdu zaparkujete. V letní i v zimní sezoně mívá parkoviště Dolní i parkoviště Hubertus každou chvíli na vjezdu nápis „obsazeno“.

Lázeňská cukrárna, Lázeňský obchůdek, Minimarket Studánka nebo Restaurace Letní lázně, které provozuje státní podnik Horské lázně Karlova Studánka, akceptují karty i hotovost. Řada soukromých podniků karty neakceptuje, ale naštěstí je přímo v centru Karlovy Studánky bankomat. Přesto je jistější vyrazit do Jeseníků jak s platební kartou, tak s peněženkou plnou bankovek a mincí.