Dvacetiletá tradice

"Ručně malované mapy vyrábíme už dvacet let. Udělali jsme je pro každý český region. V druhých vydáních těchto map jsme chtěli oslovit především ty, kterým se líbí nejvíc. A to jsou děti," přibližuje jeden z autorů myšlenky Milan Paprčka a dodává: "V každém regionu spolupracujeme s uměleckými školami. Malí malíři se mohou realizovat a pak vidět výsledek své práce.“

Prostějovsko je pro cyklistiku zaslíbené

"Turisté a hlavně cykloturisté si zde určitě přijdou na své. Většina toulek směřuje k plumlovské přehradě, zámku a jejímu okolí. Při poznávání Prostějovska vás mile překvapí, že spousta obcí má svůj zámek," představuje region Zdenka Čudovská z CBS Nakladatelství.

| Video: Youtube

Kromě Plumlova se podle ní vyplatí podívat například do Čech pod Kosířem. “Zajímavé je zdejší muzeum kočárů a mají tu i hasičské muzeum. A doporučuji navštívit krásnou rozhlednu na vrcholu Velkého Kosíře. Nebo lázně ve Skalce," navrhuje Zdenka Čudovská. Malovaná mapa přibližuje Prostějovsko pohledem dětí. Mapy se využívají jako skládané, ale také jako venkovní cedule v obcích.