Hosté začali na ledě druhého týmu základní části hodně špatně, když inkasovali hned po 41 vteřinách hry z hole dorážejícího Moravce. „Kluky to ale nijak nepoznamenalo. Celkem brzy jsme dokázali vyrovnat a do konce třetiny i skóre otočit,“ pověděl Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče Sedláka.

Žlutomodrý prapor pozvednul v čase 6:57 Martin Kotásek, který prostřelil gólmana Iláše mezi betony. Za dalších šest minut už Zubři vedli. Ditrich podržel kotouč v útočném pásmu a potáhl si jej na střed. Iláš čekal střelu, ale místo ní přišla přihrávka k tyči na Richarda Brančíka, který neměl problém skórovat – 1:2.

V prostřední části vidělo třináct stovek diváků jedinou trefu do černého, která znamenala vyrovnání. „Měli jsme hodně vyloučených a kvůli tomu jsme se moc nedokázali prosadit v útoku. Byli jsme spíše pod mírným tlakem,“ přiznal Václavíček. Z něj pramenily chyby a po jedné takové se v akci dvou na jednoho prosadil Luka.

O osudu třetího semifinále pak rozhodly dva slepené góly v rozmezí 44. – 45. minuty. „V obou případech jsme nebyli důrazní v obranném pásmu,“ vytýká hráčům Lubomír Václavíček.

Karvinští nejdříve předvedli bleskový přechod do útoku – Luka se ujal nahozeného kotouče v rohu a před branku jej předložil nehlídanému Ivanovi, který střelou z první poslal domácí do vedení.

Minutu a půl na to se po buly dostal Studený až před Tihláře a zavěsil pod horní tyčku – 4:2.

„Ještě jsme to zvedli a kluky nabudili, že to otočíme,“ říká asistent. A nebyli od toho daleko. V čase 56:03 totiž přišlo v přesilové hře snížení, když Hanákovu střelu dorážel Richard Brančík.

Jenže o několik málo sekund později přišla komplikace. Tentýž hráč po buly údajně zasáhl Ivana holý do obličeje a rozhodčí jej poslal za katr. Tento verdikt rozpoutal v sektoru hostí vlnu nevole a vše musela vyřešit až policie. „Ivan se teatrálně skácel na led a rozhodčí mu na to skočil,“ okomentoval situaci Václavíček.

Zubři se v oslabení ubránili a měli poslední minutu a půl. Zkusili to v šesti bez brankáře, donutili Moravce k faulu a posledních 26 sekund hráli v šesti proti čtyřem. „Byli jsme na puku, jenomže Pala dostal na modrou špatnou přihrávku na brusle, nechytil ji a bylo hotovo,“ uvedl asistent.

U kotouče byl jako první Mikšan, jenž pečetil vítězství Karviné gólem do opuštěné klece.

Zubři tak ani napočtvrté v letošním play-off nezvítězili na ledě soupeře. O úspěch se připravili vlastními chybami. „Vždycky si vybereme takovou slabší pětiminutovku, i tentokrát. Dali jsme si pomalu dvě branky sami. Je to škoda. Přitom rozehrané to bylo dobře. Pod žádným tlakem jsme kromě oslabení nebyli, ovšem svými vlastními chybami jsme nabídli šanci soupeři a bohužel zase odjíždíme s prázdnou,“ litoval Václavíček.

HC Plus Oil Karviná – HC ZUBR Přerov 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Moravec (Javín, Samiec), 27. Luka, 44. Ivan (Luka), 45. Studený (Luka, Ivan), 60. Mikšan (Ivan) – 7. Kotásek (Kolář, Vlček), 13. Brančík (Ditrich, Sakrajda), 57. Brančík (Hanák).

Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1325. Rozhodčí: Jeřábek – Bojda, Mikler. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3. Stav série: 2:1.

HC Oil Plus Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Galvas, Tomis, Urbánek – Mikšan, Moravec, Samiec, Luka, Ivan, Studený, Holuša, Novák, Blatoň, Rosůlek, Ciupa, Štubňa, Lemel. Trenér: Aleš Flašar.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Krajíček, Pospíšil – Vlček, Ferenc – Pala, Faltýnek – Kolařík, Brančík, Ditrich – Kolář, Hanák, Kotásek – Sedlák, Sakrajda, Kundrátek (41. Kočara). Trenér: Pavel Sedlák.

„Musíme zmobilizovat síly, dát se dohromady a zvládnout teď utkání na domácím ledě. Za Karvinou nijak nezaostáváme, dokázali jsme ji i zatlačit, takže také čtvrtý zápas bude zřejmě hodně vyrovnaný. Rozhodovat mohou maličkosti,“ dívá se už k pondělnímu pokračování série Lubomír Václavíček.

Před svými fanoušky budou Zubři odvracet možný konec sezony. Utkání na přerovském zimním stadionu začne v 18 hodin.