Potvrdila to náměstkyně zdravotní péče Marie Pojezná. „Zákaz návštěv jsme pondělkem zrušili. Ode dneška tedy můžou návštěvníci opět do nemocnice. Výjimkou jsou dvě oddělení, a to plicní a III. interna. Na plicním máme několik pacientů s H1N1 a na III. interně se dva doléčují," informovala lékařka.

Podle ní je teď stav v nemocnici, co se týká nakažených chřipkou, horší, než když řídila epidemie. „Na plicním máme asi šest pacientů. V době epidemie situace nebyla tak hrozná," doplnila Pojezná.

Hygienici ovšem tvrdí, že epidemie je pomalu na ústupu. „Snížení počtu nemocných jsme zaznamenali v minulém týdnu. A to jak u dětí školního věku, což se vzhledem k jarním prázdninám dalo předpokládat, tak i u lidí v produktivním věku a důchodců. Můžu říct, že v současné době jsme za vrcholem epidemie," ujistila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Renata Vaverková.

Upozornila ovšem, že i nadále se můžou vyskytovat případy nákazy chřipkou s těžším průběhem, tedy H1N1. „V minulém týdnu vyškovská nemocnice přijala šest nově nakažených pacientů, kterým je potřeba věnovat intenzivní péči. Celkově však počet nakažených klesá, v Jihomoravském kraji jich evidujeme sedmnáct set šedesát na sto tisíc obyvatel, před čtrnácti dny jich bylo dva a půl tisíce," dodala Vaverková.