Starosta Šošůvky Stanislav Šindelka přiznává, že při stavbě ubytovny tehdy využili různorodý materiál. „Každé okno pocházelo odjinud, takže jsou mezi nimi značné rozdíly. Nešlo nám ani tak o to, jak bude budova vypadat, ale jestli splní svou funkci. A to se myslím podařilo," řekl.

Jenže provoz ubytovny se Šošůveckým začal prodražovat. „Vadí nám, že za její vytápění platíme rok od roku více peněz. Okna ani dveře totiž netěsní. Když fouká vítr, tak se uvnitř dokonce napínají záclony. Ani teď se nesnažíme z ubytovny udělat nějaký hotel, ale prostě chceme ušetřit za zbytečně unikající energie," přiznal Šindelka.

I tak se však těší na to, že plastová okna získají jednotný vzhled. „Jelikož je ubytovna svým způsobem součástí místní hospody, která je v daleko lepším stavu, o to více vynikala zanedbanost místa, kde přespávají především dělníci. To se teď naštěstí změní," ocenil šošůvecký starosta.

Šošůvecká radnice uspěla se žádostí o dotaci z Místní akční skupiny Moravský kras. „Od nich dostaneme přibližně sedmdesát tisíc korun. Jelikož jsme však celkové náklady vypočítali na necelých dvě stě tisíc korun, zbytek musíme doplatit z vlastního rozpočtu," uvedl Šindelka.

Ubytovna se dočká vylepšení do začátku turistické sezóny v příštím roce. „Letos jsme se do prací nepustili, protože jsme nechtěli riskovat. Nevěděli jsme totiž, jestli se žádostí o dotaci uspějeme a bez ní bychom projekt nezaplatili," vysvětlil starosta.