Jeho polonahé vycházky s odhaleným přirozením však obyvatelům kroměřížského sídliště Oskol nejsou dvakrát po chuti a několikrát už proto na něj volali policii.

První telefonické oznámení o mužově exhibici přijali kroměřížští strážníci koncem ledna: od té doby ho pak venku bez trenýrek místní nachytali ještě několikrát.

Muž podle všeho zatím nikomu neublížil, jeho chování se však lidem z okolí i tak pranic nezamlouvá.

„Je to už nějakou dobu, co se tady promenáduje. Já osobně se ho hrozně bojím, ráno do práce odcházím z domu s manželem," řekla Deníku jedna z obyvatelek sídliště.

Sama prý už jednou na svlečeného muže volala strážníky.

„Vždycky vidím jenom holý zadek. Strážníky jsme volali v pondělí, dva dny jsem pak tady dotyčného neviděla," dodala žena.

Sousedce prý pomočil dveře

Její sousedka se prý zase ze strachu neustále zamyká a dveře jistí řetízkem.

„Ten muž je skoro dva metry vysoký, všichni máme strach. Nevíte, co takového člověka napadne, když mu přijde normální chodit nahý po venku. Nosí jen krátké triko a jinak nic," kroutí hlavou důchodkyně.

Na své sousedy prý muž občas chodí klepat. V patře, kde bydlí, pak údajně jedné ze sousedek dokonce pomočil dveře.

„Kvůli tomu tady byli i strážníci. Je to hrozné. A slyšela jsem, že venku otravoval nějakou paní. Už by se s tím mělo začít něco dělat," dodala seniorka.

Když na polonahého muže upozornili místní vůbec poprvé, hlídka městské policie dorazila na místo, až když byl dotyčný pryč.

Oznámení se však začala stupňovat a strážníci sem od poloviny ledna vyjížděli nejméně pětkrát.

Skončil na záchytce, hrozí mu pokuta

Minulý čtvrtek se jim muže přece jen podařilo načapat: po sídlišti pobíhal jen v tričku a papučích.

„Hlídka muže zadržela a vzhledem k jeho stavu odvezla na záchytnou stanici k vystřízlivění. Naměřili mu 2,1 promile alkoholu," informoval ředitel Městské policie Kroměříž Libor Kubiš.

Případ prý bude dále řešen ve správním řízení, kde bude muži udělena patřičná sankce. „Věc bude následně řešena jako veřejné pohoršení ve správním řízení," dodal Kubiš.

Podle vedoucí odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice Ireny Gráfové hrozí pachateli za takové jednání pokuta ve výši až dvacet tisíc korun.

„Záleží však na okolnostech případu a zda byl pachatel v minulosti už přestupkově stíhán," upřesnila právnička.