Křižovatka se mu nezamlouvá hned z několika důvodů. Zaprvé se nachází bezprostředně za mírnou zatáčkou. „Auta jedoucí od Brna tam sice mají omezenou rychlost na čtyřicet kilometrů v hodině, ale málokdo to dodržuje. Kvůli tomu je skoro nemožné ze Hřbitovní ulice vyjet a odbočit doleva. Je to velice riskantní a motorista musí být hodně zkušený, aby tam vůbec vjel. Jde o rizikové místo a je jen otázkou času, kdy dojde k nějakému neštěstí. Sám mám najetých přes dva miliony kilometrů, ale zrovna tam se dvakrát necítím," dodal Usnul.

Jeho slova potvrzuje například řidička Renata Tomášková ze Zelené Hory. „Křižovatka je opravdu nepříjemná. Jezdím tudy poměrně často a při odbočování doleva se necítím moc dobře. Situace je o to komplikovanější, že je tam také přechod pro chodce. Motorista si musí dobře najet," uvedla Tomášková.

Usnul je přesvědčený, že by bylo vhodné umístit ve vedlejší ulici před křižovatku přikázaný směr jízdy doprava. Nebo postavit semafory.

Nad problémem kromě něj uvažují také pracovníci vyškovského odboru dopravy. „Je pravděpodobné, že situaci vyřešíme, jakmile se do rozpočtu dostane rekonstrukce Hřbitovní a Cukrovarské ulice. Přemýšlíme nad tím, že tam umístíme přikázaný směr jízdy, máme však namyšlených více variant řešení. V úvahu přichází i celková rekonstrukce, ta by však stála hodně peněz. Dalším řešením by bylo zaslepení ulice," vyjmenoval vedoucí odboru dopravy Petr Buchta.

Všechny návrhy budou podléhat diskuzi, z jejíhož závěru může vzejít výsledné řešení. „K možnostem se vyjádří nejen zastupitelstvo, ale také obyvatelé. Může se třeba stát, že si lidé budou přát, aby tam doprava zůstala. Dalším kritériem bude samozřejmě cena," dodal vedoucí dopravního odboru.

V blízkosti křižovatky se nachází budova Policie České republiky, před níž parkují policejní auta a po zmíněné vedlejší ulici vjíždějí na hlavní silnici. „Místo však neevidujeme jako nehodové. I kdyby zastupitelé odsouhlasili zákaz odbočení doleva, nás to nijak neomezí. Pokud máme zapnuté majáky, můžeme vjet i do zákazů," vysvětlila mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.