Až k obchodům. restauracím, bowlingu či multikinu v Šantovce bude zatím jezdit autobusová linka č. 30, tu by od konce listopadu měla nahradít dokončovaná tramvajová trasa mezi tržnicí a Novými Sady.

Obchodní galerie Šantovka se zákazníkům poprvé otevře v pátek 18. října v 9 hodin, zábavní program se tam rozjede od 10 hodin.

„Ještě včera jsem tomu nemohl věřit. Přípravy trvaly více než sedm let a nyní stojíme před hotovým výsledkem. Věříme, že i díky skvělému designu, výběru těch nejlepších nájemců či zasazení se do prostředí, se Galerie Šantovka stane dominantním centrem," řekl den před zahájením provozu Luděk Schmidt, jeden z investorů nového komplexu.

Autor podoby Galerie Šantovka, architekt Robert Bishop z londýnského ateliéru Benoy, se nejvíc těší, až návštěvníci vdechnou "jeho" stavbě život.

„Vzpomínám si na okamžiky, kdy jsme začínali připravovat 3D modely. Když jsem včera galerií procházel, slyšel jsem šrum dělníků a techniky, zítra se tady rozezní smích dětí v dětském koutku, hlasy lidí, to je kouzelný moment," usmíval se Robert Bishop ve čtvrtek při obhlídce areálu.

Pohled na areál obchodní galerie Šantovka z výšky

Areál galerie Šantovka. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Herní koutek i bowling

Dohromady nabízí Šantovka na ploše 46 tisíc metrů čtverečních na dvě stovky obchodů a služeb.

V Šantovce bude mít svou vůbec první prodejnu v Česku například argentinská módní značka La Martina, poprvé v Olomouci pak na zákazníky čeká občerstvení Subway.

Nechybí ani dětský koutek ve třetím patře. Právě tam se nachází takzvaná zóna zábavy, kde lidé najdou šest kinosálů společnosti Premiere Cinemas, Divadlo Na Šantovce, největší bowlingové centrum na Moravě s osmnácti profesionálními drahami, fan shop Sigmy ale i kasino.

Největším nájemcem obchodní galerie je supermarket Interspar.

Obchodní galerie Šantovka

Galerie Šantovka. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Tři hodiny parkování zdarma

V podzemí i na střeše bude celkem tisícovka parkovacích míst.

„Tři hodiny v týdnu a o víkendu i více bude parkování zadarmo," vzkázal Petr Navrátil, manažer galerie.

Na první tři dny je připravený program plný zvučný jmen, mezi kterými najdou příchozí například zpěvačku Daru Rolins, Ivana Mládka či „šéfa" Zdeňka Pohlreicha.

První diváky přivítá již v pátek jak moderní kino, tak i divadlo.