„Mistrovství republiky ve vaření kotlíkových gulášů se letos zúčastní 36 týmů, z toho jich bude 22 v divácké soutěži a 14 v souboji mistrů," uvedl organizátor soutěže Luděk Bill z Gastrocentra Morava. Podle něj si můžou návštěvníci pochutnat na nejrůznějších druzích tohoto typicky českého pokrmu.

„Od zvěřinových gulášů přes hovězí a vepřové až po netradiční houbový nebo dokonce ovocný," poznamenal. Pro diváky je atraktivní nejen vůně, která se line z kotlíků, ale pozornost přitahují také kostýmy jednotlivých týmů, jež účastníci až do poslední chvíle tají.

„Zatím můžu prozradit jen to, že Valaši přijedou do Přerova ve valašských krojích," nastínil Luděk Bill. Loňský vítěz mistrovství byl ze Slovenska a u poroty zabodoval s jehněčím gulášem.

Pivní lákadla

Hlavním lákadlem pivní části Zubrfestu bude nepasterovaný Zubr Gold i Zubr Premium Kvasničák, který na akci poprvé poteče přímo z tanku. Jím i desítkou dalších druhů piv z produkce moravských pivovarů Zubr, Holba a Litovel se budou zapíjet desítky gulášů.

Střípky z programu

Ochutnat pěnivý mok přijedou i Support Lesbiens, kteří se stanou hlavním tahákem kulturního programu.

„Kromě nich se na podiu objeví také kapely Mňága a Žďorp či Fleret. Svou premiéru předvedou nezkrotní Leopardi z Lipníku a nezávislou scénu obsadí místní skupiny. Vydařenou akci ukončí diskotékový koktejl DJ Mirka Karáska," upřesnila mluvčí pivovaru Zubr Hana Matulová.

Podle ní dostane letos navíc každý návštěvník pivní novinku Escape Free Energy v 0,33 l lahvi jako dárek. K dispozici bude na 1500 míst k sezení v párty stanech a venku. Svůj vlastní kuchařský tým postaví do soutěže i pivovar Zubr, jehož guláš se stal favoritem návštěvníků předchozího ročníku. Jen v loňském roce zavítalo na tuto oblíbenou akci 7,5 tisíce lidí. (pu)

Program - Zubrfest 2012

Hlavní scéna

10:00 Slavnostní zahájení

10:30 Leopardi

12:30 Synkopa

14:30 Fleret

16:00 Mňága a Žďorp

17:30 Vyhodnocení Gulášu

19:00 Support Lesbiens

20:30 Diskotéka - volná zábava, hraje Miroslav Karásek

Nezávislá scéna

Someday
(Rock - Lipník n/Bečvou)

Diversify
(Alternative/HardRock - Přerov)

Outsider
(Punk Rock - Val. Mez.)

Corps of Noise
(Rock/Metal - Chropyně)

NSOS
(Pop/Rock - Přerov)

Ginger
(Rock/Rock'N'Roll - Přerov)

Day Off
(Grunge/Rock - Kroměříž)

Barricade
(Hardcore - Kroměříž)

Tchoři
(Metal/Punk - Beňov)

Zdroj: www.zubrfest.cz