"Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj podnět v této věci skutečně prověřila a bude se jím zabývat. Více v tento moment k případu nemohu říci," uvedl zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer.

Podle městské policie, která byla k případu na konci ledna povolána jako první, se společný prostor domu změnil k nepoznání. V místnosti se zpracovávalo maso, podle fotodokumentace, kterou strážníci následně získali, zde v minulosti visela i mrtvá lesní zvířata.

Nelegální masná výroba v Šumperku. Foto: MP ŠumperkNelegální masná výroba v Šumperku. Foto: MP ŠumperkZdroj: Deník/ Redakce

„Měli jsme podezření na protiprávní jednání z více oblastí. Dávali jsme podnět na stavební úřad, protože došlo k porušení kolaudačního rozhodnutí toho objektu, na veterinární správu, na hygienickou stanici i na polici České republiky pro podezření trestného činu v pytláctví,“ informoval ředitel Městské policie Šumperk Martin Pelnář.

Výrobu v prostorách podnikavci provozovali opakovaně

Šumperští strážníci podobný případ nepamatují. „Podle mého subjektivního názoru to nebyla domácí samovýroba, ale byla výroba pro komerční činnost. Myslím si to na základě četnosti té činnosti a technologického vybavení. Kde ale výrobky končily, nevíme,“ poznamenal Martin Pelnář.

S nelegálními výrobnami se veterinární inspektoři čas od času setkávají. Takové zařízení v kočárkárně či sklepě bytového domu by ale bylo spíše raritou. „Nicméně v tento moment potvrdit pouze obdržení podnětu,“ zdůraznil Petr Majer.