Sezóna ještě naplno nezačala a policisté už v jedovnickém kempu řešili dva případy. „V jedné z chatek se šestnáctého června ubytovali čtyři lidé. Zanechali ji v dezolátním stavu. Rozbili chladničku, dřevěnou postel, šatní skříň, předsíňovou stěnu, stolek, držák na záclony, a aby toho nebylo málo, roztrhali i peřiny a polštáře. Zatím neznámí pachatelé způsobili škodu přesahující dvanáct tisíc korun," přiblížila policejní mluvčí Iva Šebková.

Jiný případ museli kriminalisté řešit jen o dva dny dříve. „Někdo si vyhlédl vozík za osobní auto naložený jízdními koly. Prostříhal plot areálu jedovnického kempu, přeřezal elastické popruhy a odnesl si pět kol různých značek, která patřila několika majitelům. Zloděj tak způsobil škodu za více než pětasedmdesát tisíc korun," shrnula Šebková.

Vedení jedovnického kempu už došla trpělivost. „Rozhodli jsme se, že příští týden nainstalujeme v areálu kamerový systém. K tomu navíc v jedné jeho části postavíme nový bezpečnostní plot," řekl jednatel kempu ATC Olšovec Jedovnice Leoš Blažek.

Podle něj však dva nedávné případy nebylo v jejich silách ovlivnit. „Návštěvník si musí svůj majetek v první řadě hlídat sám. Funguje u nás například úschovna kol. Budeme na ni raději návštěvníky důrazněji upozorňovat," doplnil Blažek a připomněl, že součástí ubytovacího řádu je varování, aby si lidé hlídali věci a nedávali tak zbytečně příležitost zlodějům.

Jedovničtí doufají v častější policejní hlídky. „Kempy na Blanensku navštěvujeme pravidelně, navíc v nich pořádáme i různé preventivní akce. Zvlášť v tom jedovnickém je to důležité, protože je to největší a nejnavštěvovanější podobné místo v regionu," řekla Šebková.

Policisté na místě řešili pět případů i loni. „Největší škodu utrpěl majitel stanu, který jej nechal opuštěný s osobními věcmi a klíčky od auta uvnitř. Jednalo se o typický příklad nedbalosti. Kamerový systém se záznamovým zařízením sice může pomoct, ale hlavní je obezřetnost lidí. Měli by například využívat nabízených bezpečnostních schránek a trezorů," nabídla policejní mluvčí.

V areálu Jachtklubu Křetínka museli nedávno už druhý rok po sobě řešit loupeže v karavanech. „Letos jsme třicetiletého pachatele dopadli. Do karavanů vnikal tak, že poškodil panty a zámky na dveřích. V jednom z nich opakovaně přespával a kradl spíše drobné věci," poznamenala Šebková.