Organizátoři tradičně pozvali nejlepší taneční lektory z Francie, Jamajky, Spojených států nebo Japonska. „Účastníci kempu si s profesionály zkusí nejrůznější druhy tanců, zapojí se do soutěží a pobaví se na večerních party," shrnul program organizátor Street dance kempu Martin Fiedler.

V pátek se v kempu uskuteční největší letošní hiphopový koncert na Moravě. Vystoupí tam například populární DJ Wich. V sobotu se představí Predatorz z Ruska, kteří jsou držitelé titulu nejlepší taneční crew světa.

Vyvrcholením akce je taneční soutěž, které už předcházela kola v Itálii, Nizozemí nebo Číně. „Tanečníci, kteří vyhráli v obrovských halách, se na finále sjedou na louku v Jedovnicích. Je to trochu paradox," řekl dále Fiedler.

Několik pódií

V kempu vyroste několik hudebních pódií, očekávaná účast je asi čtyři tisíce návštěvníků. To znamená větší hluk, na což si v minulých letech Jedovničtí stěžovali. „Lidem to vadilo hlavně v nočních hodinách. Snažíme se to s pořadateli řešit, aby hluk místní obtěžoval co nejméně," uvedla místostarostka Jedovnic Anna Bayerová.

Na většině tanečních pódií tak skončí dění po desáté hodině večer. Největší hluk vedení městysu očekává v závěr kempu, tedy v pátek a sobotu.

Většina Jedovnických už si na akci zvykla a bere ji jako tradiční součást začátku léta v městysi. „Jsem ráda, že se u nás kemp koná. Měli bychom být rádi, že se tady něco děje, obci to prospívá," tvrdí Jitka Koutná z Jedovnic. „V noci slyším stejný hluk, jako když je v nedaleké Krasové taneční zábava, takže to není nic tak hrozného," dodala.

S Koutnou souhlasí i Lenka Šebelová. „Hluk může někomu vadit, ale myslím si, že pozitiva převažují," řekla žena.

Podle vedení městyse Street dance kemp prospívá i místnímu podnikání. Potvrdila to například Iva Kocmanová z místní restaurace Barachov. „Není to sice nic závratného, ale tržby jsou o něco větší," sdělila.

MICHAELA REISIGLOVÁ