Budovu dva roky obepínalo lešení. Stavbaři jej před několika dny rozebrali, a obyvatelé a návštěvníci města tak mohou pozorovat novou podobou budovy. A stejně jako byl hotel Grand svou podobou v roce 1931 pro obyvatele města zjevením, zařadí se budova po rekonstrukci v moderním stylu mezi architektonické dominanty Šumperka.

První hosty přivítá hotel Perk za několik týdnů. „Provoz zahájíme 29. června,“ upřesnila manažerka hotelu Andrea Veselovská. Budova ožije už o dva týdny dříve. Uskuteční se zde přednášky nebo literární akce Listování s Lukášem Hejlíkem.

Cena za noc šplhá k devíti tisícům 

V přízemí hotelu se nachází restaurace, v prvním patře konferenční prostory a recepce. V dalších patrech je 35 pokojů a v tom nejvyšším saunový svět. Cena za jednu noc se pohybuje podle typu pokoje a rezervace mezi 2655 a 8500 korunami.

O provoz restaurace se bude starat Jiří Giesl, majitel nejznámější šumperské kavárny Pikola. Šéfkuchařem bude Jan Malý.

Hotel bude vynikat i originálním designem. Jeho tvůrkyní je známá designérka Lucie Koldová. „Návštěvníci se mohou těšit na atmosférickou restauraci v podmanivých tónech včetně zajímavých kompozic světel a nábytku na míru,“ prozradila již dříve.