Informaci o požáru přijala tísňová linka v neděli večer, sedmnáct minut po jednadvacáté hodině.

„Společně se dvěma osádkami cisternových vozů přerovských profesionálních hasičů vyjížděly likvidovat požár objektu v řadové zástavbě také dvě dobrovolné jednotky z Přerova a Říkovic,“ popsal krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Objekt, který zachvátil oheň, slouží jako rodinný dům a zároveň sídlo firmy. V době, kdy došlo k požáru, v něm ale naštěstí nikdo nebyl.

„Majitelé nebyli doma a na místo se dostavili až po chvíli,“ řekl Zdeněk Hošák.

Hasiči svedli boj s obrovskými plameny, které bylo vidět už zdálky.

„Při zásahu bylo nutné nasadit několik hasebních proudů. Na pomoc jsme povolali i automobilový žebřík profesionálních hasičů z Kroměříže,“ vylíčil. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu asi po dvou hodinách, a poté probíhaly dohašovací práce menších skrytých ohnisek.

Došlo ke zřícení části stropu

„Bylo nutné rozebrat ohořelou střešní konstrukci a krytiny. Zásah byl značně komplikovaný a nebezpečný, došlo totiž k částečnému propadnutí stropní konstrukce do přízemí a jednotky se musely pohybovat v prostorách se zvýšenou opatrností,“ shrnul.

Podařilo se zachránit králíčky

Majitel požádal během zásahu hasiče o záchranu dvou králíčku z jedné, požárem méně zasažené přízemní místnosti.

„Oběma zvířátkům se naštěstí nic nestalo a hasiči tak udělali obrovskou radost dětem, které se o své mazlíčky strachovaly,“ řekl. Přestože byl oheň mohutný, podařilo se zabránit jeho rozšíření na okolní objekty.

Podle prvotních odhadů je celková škoda na majetku 2,5 milionů korun. Vyšetřovatelé v tuto chvíli zjišťují, co zahoření způsobilo.

„Pracujeme s několika verzemi, ale zatím nechceme předjímat. V pondělí dopoledne budeme provádět ve spolupráci s policií šetření přímo na místě, jeho výsledky budou ale známy až později,“ uzavřel vyšetřovatel přerovských hasičů Miroslav Schwarz.