Vůbec poprvé se podzimní Floria rozšíří o speciální expozici se sto sedmdesáti výstavními bonsaji, kde specialisté poradí, jak je pěstovat nebo tvarovat k dokonalosti.

Krásu těchto majestátních dřevin podtrhnou exotické misky z Japonska, Číny nebo Koreje. Rozsah expozice bonsají, kterou organizátoři připravili ve spolupráci s Bonsai centrem Isabelia, je zcela unikátní nejen v rámci Kroměříže, ale i celorepublikově. Jejich milovníci se mají skutečně na co těšit.

Na výstavě Floria se sejdou desítky zahradníků z celé republiky, aby nabídli to nejlepší pro okrasné i užitkové zahrady a současně přinesli inspiraci, jak je dále zvelebovat. „Lidé tady mohou nejen výhodně nakoupit přímo od pěstitelů, ale také získat inspiraci, kochat se dekorativními vazbami řezaných květů nebo posedět v zahradách areálu výstaviště," říká Radek Novotný, zástupce organizátora.

Vůbec poprvé v historii výstav Floria se návštěvníci nemusí obávat deštivého počasí. Celé výstaviště je totiž díky koridoru a zastřešení možné projít suchou nohou. V přehledně členěných expozicích budou vystavovat nejen pěstitelé, ale své favority předvedou i chovatelé.

Půjde především o drobné domácí zvířectvo: drůbež, králíci, ale i ovce, kozy nebo exotické ptactvo. Již tradičně se bude volit Králík Moravy. Šampion získá finanční odměnu. Atmosféru zpříjemní lidová muzika oblíbených regionálních kapel Huliňanka, Zdounečanka a zajímavé ukázky práce se dřevem nebo výroby sýrů. Domovinu bonsají připomene příprava sushi i jejich ochutnávka.

Výstava bude otevřena každý den od 9 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je osmdesát korun. (red)